Canon buduje czujnik 250 megapikseli w aparacie nadzoru

Canon buduje czujnik 250 megapikseli w aparacie nadzoru

(Zdjęcie: YouTube / Photogearnews)

Canon pokazał pierwsze wdrożenie sensor obrazu o wysokiej rozdzielczości. Czujnik 250 megapikseli w formacie APS-H zaobserwowano w korpusie aparatu EOS z bagnetem.

Jak podano wyżej dla Canon miał go po raz pierwszy jesienią 2015 roku; Obecnie firma po raz pierwszy pokazany gotowy czujnik 250 megapikseli w formacie APS-H w korpusie aparatu. Zaprojektowany dla wzoru przemysłowego i kamer, ale nie podobna w konstrukcji do znanych modeli aparatów EOS zdalnie. Identyczne, tylko obiektyw EOS mocowanie i tak aparat został przedstawiony ze skrajnym Canon EOS obiektywu tele na teraz zakończony CES publiczności.

Z czujnikiem 250 megapikseli Canona jest jak dotąd najwyższa rozdzielczość czujnik CMOS, który jest już produkowane dzisiaj. Canon postrzega to jako dowód koncepcji i zamierza dalej zauważyć włączenia tego czujnika do kamery EOS i sprzedawać klientom prywatnym. To musi przyjść jak czujnik o wysokiej wydajności w systemach monitoringu są wykorzystywane, które mogą również działać na dłuższych dystansach niż jest to możliwe przy wcześniej stosowanych czujników obrazu.

(Christoph Jehle) /(KEH)