Rosji zapomniane samolot kosmiczny: Buran orbiter w stan hibernacji

Prom kosmiczny Buran

Rozwój promu kosmicznego Buran był odpowiedzią na promu kosmicznego NASA

(Zdjęcie: Ralph Mirebs)

W orbitery wpisać Buran, Związek Radziecki odpowiedział kiedyś na Space Shuttle. Po rozpadzie ZSRR programu i prototypów, które nie przychodzą do muzeum zakończeniu pozostał w Bajkonur. A fotograf znalazł je.

Oba promy kosmiczne są jak zakurzonym hibernacji zaparkowanym w ogromnej hali kosmodromu w Bajkonurze: Po orbiter powinien wpisać Buran (Snowstorm) zainicjować nową erę w radzieckiej przestrzeni 1988 krążył jeden z promów bezzałogowego Ziemię i wylądował pomyślnie.

Ale potem przyszedł koniec dla promu, program został ustawiony +1.993-gie Od tego czasu, dumnymi lotnicy zgniłe w ogromnym hangarze w stepie Kazachstanu do siebie. Fotograf Ralph Mirebs zbadane razie ostateczne miejsce spoczynku orbitera Buran z kamerą i zachwycających obrazów przyszłej przestrzeni strzał, który nigdy nie przyszedł.

1 10

Buran orbiter w Kazachstanie (10 zdjęć)

W starej hali, dwa Buran
(Zdjęcie: Ralph Mirebs)

zapomnieć

Pokryte ptasimi odchodami i kurzem dziesięcioleci są kosmiczne na podłodze hangaru, brakujących płytek osłony termicznej, okna są zniszczone. Dookoła są platformy usługowe, dźwigi i żółty Rusztowania fasadowe. Mirebs przeniknęła do wnętrza Burans i umieścić jakiś starożytny, trochę nowoczesna technologia patrząc imponującą scenę. Ponownie, niszczącym działaniem czasu widać wyraźnie. Dużo nigdy nie został ukończony, części zamienne, złom i odpady rozprzestrzeniania się na podłodze.

Ralph Mirebs seria obrazów z Bajkonur jest imponujące świadectwo marzenie ludzkości do odkrywania świata, a niepowodzeń, wśród których cierpieli przestrzeń po zakończeniu zimnej wojny. ale również świadectwo ducha odkrycia, inżynierii i szpiegostwa talentu tym czasie. Nie tylko po drugiej stronie widać wyraźne podobieństwa do konstrukcji obecnie na emeryturze agencji promów kosmicznych NASA w USA.

Inne modele i prototypy programu Buran wypadła po jej się tak lepsze niż dwóch promów kosmicznych w Bajkonur. Kopia jest dostępna od 2008 roku w Muzeum Techniki w Speyer Palatynat.(AP) /(AP) /(Mho)