Makerarm: frezowanie, cięcie Lase zmontowane i drukowane w 3D

(Zdjęcie: makerarm.com)

Gniazdo wszystkich branż obrabiarki studiował finanse chętnych fanów Kickstarter - widzi je z ich fantazyjnym białym wykończeniem bardziej jak precyzja sprzętu laboratoryjnego. Co nie jest całkowicie błędne.

Właściwie pomysł maszyn wielofunkcyjnych jest tak oczywiste: Jeśli kiedykolwiek zbudowano mechanicznie skomplikowany trójwymiarowy pozycjonowanie drukarce 3D, to dlaczego nie równa zapewnić wymienną głowicę, dzięki której urządzenie może być instalowane w młynie CNC? Z reguły jednak takie drukowanie 3D i frezowanie stacja wagon zatrzymany w obudowie, która zamyka przestrzeń całkowicie. Inaczej jest, gdy Makerarm, dla aktualnie finansuje działania na platformie kopnięcia rozrusznik crowdfunding działa: To urządzenie składa się zasadniczo z kolumnie wolnostojącej może obracać się wokół swojej bazy i boom, który porusza się w górę lub w dół. Wysięgnik ma dalsze połowy obrotu.

Makerarm powinny móc umieścić wymienny głowicy narzędziowej w półkole o promieniu prawie 40 centymetrów, jak jest to pożądane, wartość użytkowa wynosi 25 cm. Konstrukcja ramienia mgliście przypomina, że ​​od 3D druk laserowy i wycinarka LumiPocket LT Lumi Industries. Firma Makerarm obiecuje absolutną dokładność pozycjonowania 0,1 mm, względna powtarzalność elementu powinna być nawet mniejsze niż 0,05 mm. Głowica narzędziowa może być ciężko się do oddziaływania jednego kilograma - system powinien zostać pokazany tutaj również projekty DIY otwarte. Drugi wspólny we wsporniku za dodatkową swobodę ruchu mogą być modernizowane.

okrągłe

Makerarm
Oprogramowanie Makerarm.io działa w przeglądarce i na różnych urządzeniach mobilnych.powiększać
Obrazek: makerarm.com
Producent chce zaoferować szereg różnych narzędzi do Makerarm tak, że maszyna wydrukowane około selektywnie przez stereo metod lub FDM w 3D, montaż podzespołów, umieścić lutowe, dokręcić śruby, przenieść rzeczy, cięcie laserem lub nożem lub dekorować ciasta może. automatyczna regulacja powinna należeć do położenia powierzchni roboczej udoskonaleń, dzięki czemu twórcy również kilka broni mogą ze sobą współpracować - wbudowany Wi-Fi zapewnia przepływ komunikacyjny. Zlecenia robocze skonfigurować w specjalnie stworzonym oprogramowaniem, dodatkowo, każdy nabywca Makerarms ma otrzymać komercyjnie opłacalnego roczną licencję na usługi CAD / CAM w chmurze Autodesk fuzji 360-ty

Makerarm jeszcze nie osiągnęła swój cel finansowania w wysokości prawie $ 350.000, ale kampania będzie trwała jeden miesiąc. Dla tych, którzy nadal chcą dostać się niestety nie dostać wczesne kopię więcej. Opcja najtańszym są w 1400 dolarów za ramię i głowę narzędziem wyboru (wysyłki do Niemiec kosztuje dodatkowe 105 $). Kto wolałabym mieć kompletny pakiet z wszystkich głowic narzędziowych, płaci 2200 dolarów. Dla porównania, wyrafinowany operacyjny Drukarka FDM 3D kosztuje dużo podobnego.

alternatywa

Jeśli jest to zbyt kosztowne, może dać do obejrzenia Dobot, 4-osi ramienia robota w stylu klasycznym i Arduino oparte, która jest również na Kickstarter w wyścigu.

Dobot być finansowanie cel został już osiągnięty, ale wciąż jest w ograniczonych ilościach do $ 450 (w tym wysyłka na cały świat) dla producenta i hakerów wersji opt ramienia bez akcesoriów. Nieograniczony pełne wyposażenie z różnych narzędzi i czujników będzie kosztować 800 dolarów.(PEK)