Laserowa drukarka 3D spiekania z Polski do 7000 dolarów

Mogą być tworzone z samej drukarki laserowe 3D spiekania form, które nie mogą być wytwarzane przy użyciu konwencjonalnych metod.

(Zdjęcie: Sinterit)

obiekty poliamidowe z drukarek laserowych spiekania są zwieńczeniem druku 3D: Dobra, mocna, ale elastyczna. Jak dotąd jednak, koszt sprzętu dla małej fortuny. To wydaje się być teraz zmienia.

To jest Lisa, Sinterit drukarka 3D - nawet jeśli obudowa urządzenia wygląda bardziej jak średnio-wysokiej wieży PC.
To jest Lisa, Sinterit drukarka 3D - nawet jeśli obudowa urządzenia wygląda bardziej jak średnio-wysokiej wieży PC.powiększaćDrukarki 3D inna domena przemysłu słabnie: Po przyjściu drukarek plastikowych tani FDM pięć lat temu, a pierwsze maszyny niskiej Stereolitografia od 2012 laser 3D spiekania drukarka jest obecnie dostępny do kupienia za 7000 $ plus podatki. Pochodzące od polskich producentów Sinterit później będzie kosztować $ 8000 będzie na wystawie na targach Euromold, odbywających się od 22 do 25 września w Centrum Targowym w Düsseldorfie. Sinterit można znaleźć w hali 16 na stoisku D126.

Drukarka Sinterit 3D idzie o nazwie Lisa ma 65 cm × 55 cm × 40 cm wzrostu i 30 kg. Lisa nawet do wielkości 13 cm i 17 cm x 13 cm gotowych przedmiotów, o grubości warstwy od 0,06 mm do 0,15 mm. Laser ma moc 5 watów. Jak materiał obecnie oferuje Sinterit czarnego proszku z poliamidu (PA 12), które mają więcej materiałów naśladowania. Krótki film pokazuje próbkę produkcji Lisy:

Części z tworzyw sztucznych, które są wykonane z proszków poliamidowych w procesie selektywnego spiekania laserowego (SLS) są również bardzo silne i sprężyste - w teście kilka lat temu mogliśmy filigran łańcuchy ze tylko silny członków milimetr spiekanego poliamidu obarczony więcej niż trzy kilogramy wagi zanim oderwał. Wytwarzanie proszku jako surowca ma kolejną zaletę: cały proszek, który nie jest częścią przedmiotu pozostaje leży w trakcie procesu produkcyjnego. Obsługuje części wystające, zostaje zbyty lub zboczyła końca i może być ponownie użyty do następnego modelu. Ponieważ gotowe obiekty nie muszą być entstützt, kształty są możliwe więc, że inaczej nie może produkować sama, takie luźne kule luźne kulki w luźnych kulek.

Cena: cztery cyfry zamiast sześciu cyfr

Do tej pory nie było maszyny do spiekania laserowego tylko w kategorii dóbr kapitałowych do produkcji - urządzenia o niemieckiej przykład producent EOS zmaterializować swoje obiekty nie tylko z tworzyw sztucznych, ale również z proszków metali, takich jak stal lub tytan. Że to się zmieni stopniowo, jest również prawdopodobne, że ważne patenty wygasły w tym procesie, w styczniu ubiegłego roku. Boom na tanie warstwy szkliwa drukarki 3D (FDM) od końca Noughties był również napędzany przez ówczesnego wygasła ochrona patentowa.

Dlatego Sinterit nie tylko producenci, którzy są pchania pozytywną drukarkę SLS 3D na rynku. W ten sposób firma Swiss Sintratec rozpoczęła udanej kampanii crowdfunding w produkcji własnej maszynie, ale urządzenie jest obecnie wyprzedany. Również inna najlepszym kandydatem, Snow White z włoskim producentem Sharebot nie kupić - pracuje obecnie test beta.

(PEK)