Darmowe narzędzie 3D firmy Autodesk: Meshmixer 3.0

(Zdjęcie: Zrzut ekranu ze strony wideo)

Po za surowy narzędziem rozpoczęła dziwaczne kolaże 3D, Meshmixer rozkwitła w ostatnich latach do uniwersalnego oprogramowania do przygotowania druku 3D i teraz edytować obiekty 3D-mieszanych materiałów.

Nowe najbardziej znaczące cechy nowo wydanej wersji 3.0 darmowy program do modelowania 3D Meshmixer Autodesk mogą być narzędzia do przygotowania druku 3D z różnych materiałów. Więc można wyróżnić obszary, a następnie przekonwertować cały obiekt w tzw Complex na powierzchni wieloboku importowanego modelu 3D. Składa się z modeli o stałych struktury wewnętrznej. Dokładnie rzeczywiście mogą spowodować olbrzymie problemy podczas drukowania 3D z materiału do materializacji na maszynie z dwoma lub więcej dysz lub profesjonalnym systemem cyfrowej pożądanych materiałów jest jednak takie składanie obowiązkowe. Meshmixer daje zaznaczonej części powierzchni pożądanej objętości i zapisuje go z wielkim kształcie.

Inne firsts zawierać narzędzie, które pozwala na modelu 3D - przynosi do pierwotnych wymiarów - na przykład poprzez zdigitalizowane fotogrametrii rzeczywistego obiektu: wystarczy odległość między dwoma punktami widoczne w prawdziwej miary obu punktach w modelu 3D z łączący linię, a następnie wprowadzić do niego dystans. Ponadto Meshmixer generowane na żądanie modeli 3D, transakcje, które są wywożone jako 2D graficznej w danych wektorowych standardowego formatu SVG, a następnie, na przykład, od noża laserowego (lub ręcznie) sklejki, szkła akrylowego lub tektury mogą być cięte. W ten sposób można dostać się do rzeczywistych obiektów wykorzystujących Meshmixer nawet jeśli nie masz drukarki 3D pod ręką.

drukowanie 3D

drukowanie 3D

dodatek produkcji

Zbiorowe określenie druk 3D stoi na całej gamy technik produkcyjnych, które działają na różnych zasadach i każdy z nich nadaje się tylko do bardzo konkretnych materiałów. Ich wspólnym mianownikiem: Wszystkie procedury budowę trójwymiarowych obiektów przez zastosowanie materiałów w cienkich warstwach i zestalenia.

  • Więc praca drukarki 3D
  • Więcej informacji drukarka 3D

Meshmixer 3.0 działa w systemach Windows i Mac OS X i jest dostępny do pobrania za darmo. Od wersji 2.7, istnieje Meshmixer dla Linuksa, najnowsze wydanie dla tego systemu operacyjnego obecnie bierze pod uwagę liczbę 2,9.

bogatej historii

Meshmixer oprogramowanie jest już co najmniej od 2011 roku, ale w tym czasie być używany tylko z dużym zaangażowaniem i tolerancji frustracji. W wersji 2, interfejs użytkownika został zmodernizowany i całkowicie przyjazny dla użytkownika w 2013 r. Od tamtej pory Autodesk odwzorowuje aplikację do oferty 123D, która zgromadziła kilka zaakceptowanych ofert oprócz produktów opracowanych przez firmę samego narzędzia, takie jak planiści obwodu Internecie Circuits.io (teraz 123D Circuits) i 3D-budowa usługi sieci Web Tinkercad.

Że Meshmixer nie jest jeszcze w pełni przybył do tego tańca, pokazuje z jednej strony niezmieniona nazwa oprogramowania - bez dodatku 123D. Po drugie, istnieją jeszcze dwa stron internetowych do stosowania: W obecnej wersji można uzyskać zarówno 123Dapp aw meshmixer.com. Nie Autodesk Badanie jest producentem teraz nazywa, ale na strategię komunikacji nowych wersjach jest słaby oczywiste: Jeśli wcześniej informowany o nowościach Meshmixer dość wiarygodnie poprzez 123D-blog, obecnie nic o nowej wersji 3.0 jeszcze nauczyć ,(PEK)