NASA sonda Juno: Wideo pokazuje przeleciał obok Jowisza

NASA sonda Juno: Wideo pokazuje lot do Jowisza

(Zdjęcie: NASA / SwRI / MSSS / Gerald Eichstädt / Seán Doran)

Przez wiele miesięcy, sonda NASA Juno Jupiter orbity, po początkowych problemach, są teraz nie tylko dostarcza ważnych danych dla naukowców, ale także zdjęć. Składa się dostarczyć imponujące filmy z podróży Juno.

Kilka dni po sonda NASA Juno w orbitę po raz szósty Jupiter następny punkt (Perijovum) osiągnęła entuzjaści zmontowane zdjęcia wykonane na filmie. Pokazy - dużo szybciej - lot sondy do Jowisza i gazowe olbrzymy skończona. Największa planeta w Układzie Słonecznym pojawi się w nowym świetle, nasz obraz z nim było, ale do tej pory charakteryzuje się głównie nagrania z Kosmicznego Teleskopu Hubble'a. Dzięki misji Juno jest prawdopodobne, że zmiana, NASA zebrane w ten sposób obrazy, ale szukać i zachęcani do edytowania publicznej. Film jest obecnie jednym z rezultatów.

Ale NASA nawet wykracza poza już utrwaloną praktyką publikacji: Sonda ma z JunoCam kamery na pokładzie, którego praca ma być wspólnie sterowane (amatorskie) astronomów na całym świecie. Co może sugerować stronę projektu z własnych zdjęć Jowisza, które obszary dynamicznego cloud pokładu sfotografować sondę NASA. Więc naukowcy NASA chce, aby większość czasu rozdzielczej ograniczonej i przepustowości, bogate i zrobić zdjęcia to możliwe. Zebrane dane będą publikowane natychmiast i może być dowolnie wykorzystywany, tak jak przy tworzeniu takich filmów.

Juno przybył latem 2016 roku na Jowisza i krąży wokół gazowego giganta od wieków. W sumie zaplanowano kilkadziesiąt orbity. Na ich pierwsza sonda była w stanie określić, że pole magnetyczne naszej planety jest nadal znacznie silniejsze niż oczekiwano. Co więcej, naukowcy byli w stanie obserwować dzięki Juno już, że biegun północny od gazowego giganta jest znacznie różni się od bieguna południowego. Przyczyny tego zostanie zbadane. Analiza bieguna było jednym z głównych celów misji, bo byli do latania przeszłości sond wcześniej nie widoczne, a zatem nadal w dużej mierze niezbadane.

Obraz 1 z 25

Sonda Juno Jupiter (25 zdjęcia)

Wielka Czerwona Plama
(Zdjęcie: NASA / SwRI / MSSS / Gerald Eichstädt / Seán Doran)

(Mho)