IBM ogłasza komputer kwantowy z 20 qubitach jako serwis WWW do

IBM ogłasza komputer kwantowy z 20 qubitach jako serwis WWW do

(Zdjęcie: IBM)

Rozpoczęty w ubiegłym roku z pięciu qubity Quantum Experience Platform jest osiągnięcie znacznego postępu w mocy obliczeniowej do końca roku.

Od maja 2016 roku, naukowcy mogą eksperymentować za darmo z komputera kwantowego usługę WWW z IBM. Do końca 2017 roku spółka chce moc obliczeniową "IBM Q" wzrost o 5 do 20 qubitach. IBM ogłosił w komunikacie prasowym.

"Ponad 60.000 użytkowników wykonano ponad 1,7 miliona eksperymenty kwantowe i stworzył ponad 35 publikacji naukowych z osobami trzecimi. Na całym świecie użytkownicy ponad 1500 uczelni, 300 szkół i 300 instytucji prywatnych zarejestrowany"Zapisuje IBM.

Usługa Web Quantum Doświadczenie Platform (zrzut ekranu) Usługa Web Quantum Doświadczenie Platform (zrzut ekranu)

komputery kwantowe, ważną technologią IT przyszłości, wcześniej uważane "Koncepcja głównie teoretyczny", Przez IBM usług internetowych są dostępne dla zainteresowanych po raz pierwszy. Wprowadzenie do obliczeń kwantowych i 360 stopni filmy z jego Quantum Research Laboratory, IBM dostarczył również.

Firma jest również za pomocą QISKit z otwartą SDK źródłowy programowania komputerów kwantowych. Tymczasem naukowcy w Yorktown Heights, Nowy Jork, aby już pracują nad prototypem 50 qubitach.

Ponadto, Google i Microsoft są zainteresowani komputerów kwantowych. Gdy są starsze, niech je z ich pomocy w rozwiązywaniu problemów, dla których nie ma wystarczającej mocy obliczeniowej tradycyjnych komputerów.(S)