Telefon komórkowy Ochrona Teksas mógł rozpalać kontrowersje szyfrowania

Telefon komórkowy Ochrona Teksas mógł rozpalać kontrowersje dotyczące ochrony hasłem

(Zdjęcie: AP, Andrea Warnecke)

Zabójca, który zastrzelił 26 osób w kościele Texas, miał iPhone, którego dane chciałby czytać badacza. Ale nie jest to możliwe dla nich.

Konflikt na ochronę hasłem i szyfrowanie smartfonów między nami rządu i branży IT może zawrócić do masakry w kościele w Teksasie. Badacze skarżył się we wtorek, że nie będą one oczyścić w telefonie komórkowym mężczyzny, który zastrzelił 26 osób w niedzielę. Tymczasem okazało się, że jest to iPhone. Jabłko stanowczo odmawia przewrócenie ochronę hasłem i szyfrowanie na swoich urządzeniach do zasady, na podstawie tego, że będzie to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dla wszystkich użytkowników.

Bandyta został znaleziony po zmarłych masakry w swoim samochodzie. Badacze wierzą, że zastrzelił się. Zdaniem ekspertów, to byłaby szansa, w ciągu pierwszych 48 godzin, aby odblokować iPhone z odciskiem palca zmarłych - czy w każdym przypadku funkcja Touch ID do identyfikacji odcisków palców została włączona w urządzeniu. W tym celu, do tej pory nic nie stała się znana. Najpóźniej po dwóch dniach bez odblokowania iPhone wymaga wprowadzenia kodu numerycznego.

Jabłko zwrócił się do śledczych

Od reakcji Apple, wydaje się, że władze nie skontaktował się z firmą, firma miała sama zwróciła się do śledczych po to usłyszał na konferencji prasowej, że nie mają dostępu do telefonu, to w oświadczeniu strona "BuzzFeed",

Organy śledcze US wielokrotnie skarżą się, że wraz z nimi tysiące telefonów zostać zmniejszona do którego nie mogą korzystać. W ubiegłym roku, Apple wziął reklamacji przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych pod uwagę, gdy przyszło do odblokowania iPhone martwego zabójcy. Grupa odmówił opracowanie specjalnego oprogramowania, które omija zabezpieczenie hasłem. W końcu, badacze byli w stanie przezwyciężyć za pomocą usługi zewnętrznej, aby zablokować iPhone. Jak dokładnie nie był publiczny. Jednak było w tym czasie starszy iPhone 5c, która jest znacznie słabsza chroniony jako nowszych modeli.(AP) /(ANW)