Vodafone buduje sieci telefonii komórkowej Gigabit bez 5G

Vodafone

(Zdjęcie: AP, Caroline Seidel)

Po telekomunikacyjnej Vodafone wprowadza na rynek swoje pierwsze sieci telefonii komórkowej, które obiecują gigabitowa. W przeciwieństwie do Telekom ma pracować nawet bez technologii 5G i przenośnych telefonów.

Vodafone oferuje swoim klientom pierwszy w dwóch miastach prędkościach bezprzewodowych do jednego gigabit na sekundę. Spadek kick-off w Berlinie i Dusseldorfie, a następnie do szybkiej sieci obserwacji w Hamburgu i Hanowerze, operator sieci ogłosił w niedzielę. "Więc bierzemy kolejny krok w kierunku społeczeństwa Gigabit - i pokazać, jak szybko Niemcy mogą korzystać w przyszłości"Powiedział Hannes Ametsreiter, CEO Vodafone Niemcy. W skrócie, oczekuje się, że wprowadzenie na rynek pierwszych smartfonów, które obsługuje te prędkości.

Prędkość maksymalna powinna być zarówno nowych jak i istniejących klientów Vodafone we wszystkich dostępnych kursów LTE. W 20 miastach w Niemczech Vodafone oferuje już do 500 megabitów na sekundę. Prędkość jest możliwe za pomocą dołączonych pasm częstotliwości na obecnym standardzie LTE. następnie dostępne za komórki radiowej, prędkość maksymalna jest dostępna, jednak rzeczywista zależy w każdym przypadku od liczby aktywnych użytkowników i optymalnej odległości od kołyski.

Telekom testowania 2 Gb / s

Kilka dni temu, niemiecki Telekom wysłał pierwsze komórki radiowe dla następnej generacji łączności ruchomej 5G warunkach rzeczywistych w Berlinie w okresie testowym. Około czterech komórek radiowych robią prędkość do dwóch gigabitów na sekundę może zostać osiągnięty.

Średnia 5G, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych sieci są praktycznie połączone ze sobą za pomocą oprogramowania powinny być dostępne od 2020 roku sukcesywnie dostępne. Powinien (zwłaszcza przyszłe potrzeby w zakresie digitalizacji produkcji"przemysł 4.0"cover). Odpowiednia specyfikacja standardu mobilnego radia 5G zostać sfinalizowany, jednak dopiero w grudniu. Z woli Parlamentu Europejskiego rozwoju 5G na to iść do przodu w nadchodzących latach znacznie szybciej niż 4G.

Aktualizacja, poniedziałek 11:40: Vodafone jasno, że nie jest w jego nowej technologii mobilnej do 5G. W przeciwieństwie do Telekom, pierwszej rośliny z 5G "Chłodziarko-duży" Większość urządzeń, to wkrótce zostanie wydany smartfony z Vodafone s ręki z najnowszych technologii transmisji, bez musiał czekać na zakończenie 5G szybkości transferu standardami 1 Gbit /.(AP) /(Ks)