Spór o radiofonii i telewizji post: Różne roszczenia do czasów mediów Monachium

ARD App

W ramach debaty na temat postu radiowej zawsze istnieje spór o publicznych ofert w sieci. W szczególności, ustawa nadawczych, które powinny być biblioteki mediów publicznych dotychczas limity czasowe.

(Zdjęcie: AP, Kay Nietfeld / archiwum)

Jakie przesłanie nadal można zaufać i dlaczego? Monachijski Dni Mediów poszukują odpowiedzi na to pytanie. Najpierw jednak, twórcy mediów debatują typową niemiecką problem: miesięczne opłaty za nadawanie obecnie 17,50 euro.

CEO RTL Niemczech, Anke Schäferkordt zarzucił premierowi, aby pozwolić mediom prywatnym w konkurencji z gigantami publicznych i internetowych dół. Na otwarciu Monachium Dni Mediów ona powiedział we wtorek: "Zakłócenie rynku przez ponad osiem miliardów euro nadawanych wkład w ARD i ZDF musi być ograniczany w końcu. Ponieważ wyniki konferencji premierów w ubiegłym tygodniu pokazują splot polityki, organy i instytucje pozostaje szczelne. Nikt nie śmie zbliżyć się bardzo potrzebne, prawdziwe zmiany."

Premier zgodził się w ubiegłym tygodniu w Saarbrücken, że dostanie więcej swobody w ich treści redakcyjnych w radiu Internet ARD, ZDF i Niemcy. Schäferkordt krytykowane: Nadawanie publiczne więc dostać pracę, "Fundusze wkład we wzmocnienie amerykańskich platform poprzez swobodnego świadczenia oryginalnych produkcjach, a media prywatne (...) negocjować z tych platform na żywych modelach biznesowych. Czapki z głów do góry zakłócenia konkurencji!"

Pieniądze i polityka

Przyszły prezes ARD Ulrich Wilhelm odrzucił dni media z wnioskiem, aby pozostawić część audycji treści prywatnych dostawców: "Prywatne mają bardzo wysokie zyski, zyskały również na przestrzeni lat. W związku z tym wezwanie do publicznych pieniędzy wydaje się dziwne." Pomimo pełnej gotówki odsetek transakcji politycznych spadła w głównych kanałach prywatnych. "Zanim dotrze tu jeden ze środków publicznych, które są właścicielami sytuację budżetową tutaj z pewnością mogą pozwolić więcej"Powiedział dyrektor BR-Wilhelm, który przejmuje na początku stycznia przewodniczący ARD.

Gospodarzem Dni Mediów, Siegfried Schneider zaproponowała reformę wkładu transmisji na rzecz operatorów prywatnych w poniedziałek: "Część rocznego przychodu mogą być reklamowane tak, na przykład do produkcji magazynu politycznego. To wtedy prywatne, jak również może mieć zastosowanie media publiczne"Schneider powiedział niemieckiej agencji Press. On jest prezesem Urzędu Regulacji Bawarii do transmisji komercyjnych, a obecnie przewodniczący Konferencji Dyrektorów Urzędów mediów w Niemczech.

Wolne pokoje

Google Niemcy Philipp Justus szef nazywany w Monachium więcej przestrzeni dla mediów cyfrowych: "Widzę w Niemczech jest nadal zbyt powszechne zamiar natychmiast ograniczyć każde nowe medium zmienia reflex regulacji." W ten sposób Niemcy nie mogą być konkurencyjne na arenie międzynarodowej. "Potrzeba nam więcej możliwości w zakresie innowacji cyfrowej, a nie outbraking bo czujemy, że musimy chronić stare modele"Justus powiedział.

Dużą trendu są przekonani menedżera Google cyfrowego asystenta głosowego: "Interakcja między użytkownikami i urządzeniami odbędzie się coraz więcej na temat języka mówionego w nadchodzących latach." Na urządzeniach mobilnych, jeden na pięciu wyszukiwarce Google będzie już używany zamiast napisane.

Również samojezdny wóz przyszłości to wielka szansa dla dostawców mediów według ekspertów: "Jeżeli czas podróży dla spędzania wolnego czasu, fotel kierowcy jest na kanapie TV", CEO Vodafone Niemcy Hannes Ametsreiter powiedział. Kierowca będzie w przyszłości mieć wtedy dużo czasu na korzystanie z mediów. W szczególności, korzystanie z wideo będzie nadal wzrastać. "Sieć telefonii komórkowej jest bardzo wyjątkowa sieć wideo. Spodziewamy się, że 80 procent z wykorzystaniem sieci telefonii komórkowej w niedalekiej przyszłości będzie film."

infrastruktura

Ametsreiter wezwał do szybkiego rozwoju infrastruktury i nowej generacji przenośnych 5G: "Gigabit obraźliwe dla kraju jest bardzo potrzebne. Niemcy pozostaje w tyle tutaj." We wszystkich regionach Niemiec musi istnieć połączenia światłowodowe: "Z włókna szklanego tworzy prędkość transportową światła. Jest to przepustowość i połączenie przez następne 50 do 100 lat."

Wśród 31 dni mediów Monachium więcej niż oczekuje 400 głośniki i do 6000 odwiedzający. Mottem trzydniowego kongresu brzmi: "Media Trust, Maszyny - zaufanie do nowej spółki medialnej",(Bernward Loheide, DPA) /(JK)