Gamescom Podsumowanie: Topy i klap z redakcji

Gamescom Podsumowanie: Topy i klap z redakcji

(Rysunek: Hartmut Gieselmann / h)

Gry nie było w trakcie Gamescom, obfitości, i chociaż nowe ogłoszenia blockbuster było mało, okazało się liczne wskazówki i nieoczekiwane non-rozrusznik. Pomimo fulla targach w tym roku była niesamowita runda.

Tak duży jak tegoroczny Gamescom nigdy nie było. Tu przed narysować CV i umieścić go w zaciągu zdjęć, nasze osobiste pasemka i rozczarowań. My w redakcji Heise były wspólnie z naszych autorów po raz pierwszy z zespołem dziewięciu członków. Nie tylko, że wystawa i konferencje zostały przeniesione przez jeden tydzień, a Begleitprogrmm wzrosła.

Przegląd wszystkich wiadomości Heise na Gamescom z ponad 70 Przodków, hands-on wrażeń i informacji tła są naszą stronę temat Gamescom.

1 z 23

Gamescom: topy i klap z redakcji (23 zdjęcia)

Peter Kusenberg, Top 1:

Super Mario Odyssey Nintendo, wydana pod koniec października 2017 roku do przełącznika Nintendo.


Nakładka jest kluczem do sukcesu w pierwszej przygody Mario 3D na przełączniku. Hydraulik rozwiązuje się dowcipem iz głową, obejmujących niektóre z problemów i zapewnia przy tym hat-tricka świeżego powietrza do serii, oprócz pierwszego wyglądu maskotki Nintendo w ludzkim świecie. Tyle zabawy dokonał rzadkie, jak z tym wielu laureatów nagrody Gamescom wycieczkę Mario.
(Photo: Nintendo)

Targom czytać

Świetnie na zmyślone tego roku polscy programiści. W cieniu CD Projektu Red kwitnącą społeczność rozwój został stworzony z naszych sąsiadów, który teraz jest światowym liderem. Nawet jeśli CD Projektu Red w tym roku "tylko" Wiedźmin pochodną "Gwent" wykazały, byliśmy zaskoczeni demo VR na Czarnobyla przez The Farm 51 lub wyrafinowanej taktyki turowej grze "Mroczne Doctrine" Pień Gry Forge.

Spośród nich można się wiele nauczyć w kraju dawnych poetów i myślicieli. Po tym wszystkim, kanclerz obiecał w swoim wyglądzie skrupulatnie choreografii kampanii próbować pomagać twórcom gier w Niemczech w przyszłości silniejszą. To będzie interesujące, czy wykonać konkretne działania. miałoby sens wszystkim poszerzenie swojej bazy, ponieważ jeśli Industriezugpferd potyka razy - choćby ze względu na kilka "głupsze" Miligramów tlenku azotu - to dobrze czy innych branż mogą wkroczyć. Ale dla szczególnie indie nadchodzącym bardziej powinny być utrzymane w tym kraju, inaczej twórcze umysły wędrować dalej.

Jedenaście godzin dziennie

Po tym wszystkim, trzeba wokół niej trochę wyzwolonego program konferencji Amerykanów i podjął Devcom zamiast GDC własną konferencję na nogach. Z pewnością można argumentować, czy ma to sens, aby uruchomić taką konferencję w niedzielę, a także urządzenia z głośnikami wysokiej kalibru pewnością jest rozszerzalna. Pierwszym krokiem jest wykonane, ale nadal.

Ogólnie rzecz biorąc, Terminvorverlegung ma (dzień naciśnij po raz pierwszy we wtorek otwarto dla zwiedzających w środę) doprowadziły do ​​znacznego relaksacji - nie było to najmniej przedłużenie czasu otwarcia hal roboczych 9-20 godz. Chociaż hale odwiedzających po raz kolejny zostały wyprzedane co dzień, tłum zatrzymał - przynajmniej dla naszej wycieczki w piątek - w dopuszczalnych granicach. Foldery zainicjowany prądy wysłane przez hal i terenów otwartych między salach można szybko na otwartą przestrzeń i zrobić małą przerwę. Czapki z głów przed takim natłuszczonej organizacji bieżącej.

W halach szczególnie gra eSports zdominowany. Pod ogromnym oburzenie moderatorzy zwolniony fanów "League of Legends" & Co i rzucił karmelki cyfrowych do ludzi - Kölle Alaaf.

E3 odwód

Ponieważ będzie to również nie zauważył więc, że kwota premierach i Firsts na targach w tym roku okazała się bardzo słaba. Microsoft ogłosił "Age of Empires 4" , Jednakże, pokazują sceny, a wykonane z Ubisoft "Anno 1800" świetnie na - po meczu domowym Blue Byte. W przeciwnym razie nie było nic, co nie zostało pokazane na E3 wśród hitów.

Bliskość czasowa Gamescom E3 dawna problemem dla wydawców. lider w branży Sony przeniósł także dlatego jego konsystencji i prezentowane w Kolonii jedynie minimalnego programu. W Europie, Grupa koncentruje się tymczasem Games Week w Paryżu. Tam znowu pójdą nowe ogłoszenia w początku listopada. Take 2 odpowiedzi bardziej radykalne i nie tylko udał się do Kolonii. Twoja siła napędowa Rockstar Games może być sprawiedliwe, ponieważ występy prawdopodobnie zaoszczędzić "Red Dead Redemption 2" następnie sprzedać dziesiątki milionów razy w przyszłym roku nawet jeśli wydawca ogłosił go tylko ogłoszenie.

Indies zorganizować

Ale Gamescom nie grać pierwsze skrzypce w największych wydawców targów można również użyć do korzyści. Więc indie Booth był w hali 10.1 z 60 deweloperów na 1000 metrów kwadratowych większe niż kiedykolwiek wcześniej. Tutaj gracze mogli spotkać się z twórcami małych studiach bezpośrednio i rozmawiać z nimi sklep. Porównując jakość gier z tych z ubiegłego roku, wtedy zdajesz sobie sprawę profesjonalizacji. Tymczasem małe zespoły mogą wuppen dużych projektów, które są w stanie produkować stosunkowo tanie dzięki popularnych programów takich jak nierzeczywiste i Jedności, wciąż wygląda świetnie. (Ks)