GE planuje cięcia 1700 miejsc pracy w Niemczech – Lokalizacje na krawędzi

GE planuje cięcia 1700 miejsc pracy w Niemczech - Lokalizacje na krawędzi

Według działalności GE z turbiny działa nie dłużej rundę.

Jeden na siedmiu pracowników General Electric w Niemczech muszą obawiać się o swoje miejsce. Kilka lokalizacje są analizowane lub są z przodu rogu. IG Metall zapowiada oporu.

Po mld przejęcia działu energetycznego francuskiej grupy Alstom zakładu General Electric (GE) w Niemczech znaczne redukcje zatrudnienia. tereny byłego Alstom w Mannheim, Stuttgart, Bexbach w Saarland i Wiesbaden mają być zmniejszone lub całkowicie zamknięte, jak powiedział rzecznik GE we Frankfurcie w środę. Około 1700 miejsc pracy dotyczy - więcej niż jedna na siedem biura w Niemczech. Grupa zatrudnia około 11.000 osób w całym kraju w ponad 50 lokalizacjach. Pracownicy i związek IG Metall protestowali przeciwko planom i ogłosił oporu.

GE chce dostosować swoje działania do aktualnej sytuacji rynkowej europejskiej produkcji energii, podała spółka w uzasadnieniu. W szczególności, produkcja energii z gazu i pary została znacznie zmniejszyła się w ostatnich latach.

Mannheim ucierpiały

jest najbardziej dotkniętych przez restrukturyzację, zgodnie rzecznik GE na miejscu Mannheim: Tam, produkcja turbin ma zostać zamknięty. Sama strona pozostaje jednak dostać się tam do niego w przyszłości obszary zarządzania usługami i dać powiedział. Jak oczekuje się wiele miejsc pracy zniknie, nie mógł powiedzieć. W Mannheim, zwłaszcza turbiny parowe są produkowane, ale obiekt był powolny, ponieważ ostatni tylko Zwrot energii. Zeszłej jesieni, krótki czas pracy został wprowadzony w zakładzie.

Według IG Metall więcej niż 1000 z około 1800 pracowników obawiają się o swoje miejsca pracy w Mannheim sam. Oprócz około 500 pracowników w produkcji oszczędności dotyczą także ponad 500 pracowników serwisu i administracji, powiedział sekretarz unia Benedikt Hummel. W środę w mieście Mannheim ponad 1000 osób demonstrowało przeciwko planowanej redukcji zatrudnienia.

Odporność na wszelkie sposoby

Będą konsultować ze wszystkimi dostępnymi środkami przeciwko planom grupy do obrony - nawet ocenić politycznie i prawnie, Hummel ogłoszone. Side pracowników opracowali koncepcję jak roślina Mannheim mogłyby być lepiej wykorzystane. Ale grupa nie chciał o tym mówić.

Przed zamknięciem jest według miejsca produkcji General Electric Bexbach. Tam, łopatki turbiny są produkowane. Według IG Metall są 170 miejsca zagrożone. Ponadto, strona Wiesbaden jest zamknięty, według rzecznika GE. Personel wybrałby Menem do Frankfurt.

W Stuttgarcie, gdzie kotły są przeznaczone do turbin parowych, produkcja powinna być zmniejszona, rzecznik GE ogłosiła. Według związku IG Metall 255 380 miejsc pracy mają być tam wyciąć. "Najgorsze obawy były nawet przekroczone", Działa przewodniczący rady w Stuttgarcie, Bruno Markel powiedział. IG Metall wezwał grupę do odebrania plany i wrócić do rozmów z przedstawicielami pracowników. "Będziemy oprzeć plany demontażu"Poinformował dyrektor zarządzający IG Metall Stuttgart, Martin roll on.

Worldwide 6500 zwolnienia

Francuska elektronika grupa Alstom sprzedał swoją działalność energetyczną USA grupę przemysłową w ubiegłym roku. Niemiecka grupa Alstom działa rada już ostrzegł podczas zakupu, przed downsizingu. Europa twierdzi, GE planuje cięcia 6,500 pozycji. w Europie, Grupa posiada około 35.000 pracowników.(AP) /(Axk)