HTC Vive próbował z Noitom-Hi5 rękawicy: Bez kontrolera dostępu w VR

HTC Vive próbował z Noitom-Hi5 rękawicy: Bez kontrolera dostępu w VR

Rękawica Noitom-Hi5 współpracuje z nowym Vive Tracker.

(Rysunek: H / JKJ)

"Vive Tracker" to najnowszy HTC akcesoria do zestawu słuchawkowego VR Vive. Urządzenie śledzenia może być wklejony na przedmioty, aby doprowadzić je do VR. Mamy jedną z ciekawych akcesoriów torowych badanych: rękawica dane Noitom Hi5.

HTC chce jeszcze łatwiejsze dla producentów (i hobbystów) teraz przynieść przedmiotów do wirtualnej rzeczywistości. Do tej pory deweloperzy uciekają aby trzymać konwencjonalny kontroler HTC-Vive ręki taśmą do obiektów (na przykład, pluszaki). z "Vive Tracker" jest teraz oficjalnym dodatkiem do takich celów. Tracker jest znacznie mniejszy niż kontrolera ręcznego, gdyż nie wymaga żadnej przyczepności.

Zdjęcie 1 z 4

Akcesoria dla Vive Tracker (4 zdjęcia)

Vive Tracker to mały krążek, hobbystów i Producenci akcesoriów mogą być montowane na dowolnym obiekcie, aby doprowadzić je do VR.
(Rysunek: H / JKJ)

Na targach CES, HTC pokazuje liczbę elementów na podstawie nowego trackera, na przykład, kij baseballowy i pistolet. możemy już spróbować najbardziej interesujący produkt trackera: Dane rękawicę Hi5 chińskiego motion capture (deweloper Noitom"ruch" tyłu).

O dziwo, wzrasta niezmiernie grubych rękawic uczucie w porównaniu z konwencjonalnymi sterownikami ręki: To było w krótkim okresie testowym bardziej realistyczne wzruszających rzeczy w VR, jeśli nie robić już coś innego - kontroler - trzyma w ręku. Noitom Hi5 rękawic zbudował IMU dla każdego palca (inercyjny zespół pomiarowy, więc żyroskop, magnetometr i akcelerometr). To nie tylko wykryć, czy palce są rozciągnięte lub wygięte, ale także tego, czy są one, na przykład, przeniósł się na boki.

Noitom-Hi5 rękawica przychodzi na wiosnę 2017

W praktyce, to działa bardzo dobrze: w rozwiniętym Noitom w jedności demo możemy łatwo odebrać przedmioty, rzucać i łapać go ponownie. Ruch wirtualnych palców zbiegła się w dużej mierze z rzeczywistością - po prostu czasami sztuczna ręka filc "fałszywy" na.

Rękawica Hi5 przyjdzie wiosną na rynku. Detale takie jak cena i czas pracy akumulatora (w każdej rękawicy umieścić jedną baterię AA) nie nazywa Noitom. Również dla Vive Tracker, cena nie jest znana.

(JKJ)