Microsoft zapłaci $ 10,000 „wymuszonej aktualizacji” w systemie Windows 10

System Windows 10

(Zdjęcie: AP, Microsoft)

Jeśli chodzi o Microsoft, to należy, jak to możliwe, aby zmienić system operacyjny Windows 10, tak wielu użytkowników systemu Windows. W tym celu firma wielokrotnie przykręcone do swojej praktyce aktualizacji - do irytacji wielu użytkowników.

Microsoft nadrabia pierwszy czas Licencjobiorcy na tzw wymuszonej aktualizacji do nowego systemu operacyjnego Windows 10. Jak donosi Seattle Times, gigant oprogramowania początkowo poszedł do odwołania się od wyroku, ale potem zgodził się z zainteresowanych użytkowników indywidualnych Teri Goldstein z Kalifornii na płatności 10.000 dolarów.

Kobieta z Sausalito udało się zatem ustalenie, że aktualizacja do nowego systemu operacyjnego był uszkodzony na komputerze i to przez kilka dni - dokonały bezużyteczny - nawet dla kierownictwa swojej firmy turystycznej. Żądali odszkodowania za utracony dochód i koszt nowego komputera, według gazety.

Microsoft: "Nie przyznanie się do winy "

"Nigdy nie słyszał o systemie Windows 10"Powiedziała. "Nikt nie zapytał mnie, czy chciałbym aktualizacji." Spór został już rozstrzygnięty według ostatniego raportu miesięcznego. Microsoft podkreślił, że płatność nie było przyznanie się do winy. Firma chciała uniknąć tylko koszty innego pozwu, powiedział rzeczniczka gazety.

Nawet czytelnicy heise online narzekali o automatycznej aktualizacji do systemu Windows 10 Rzecznicy praw konsumentów przeszkadzał fakt, że Microsoft powinien wytrzymać jeden do sześciu gigabajtów dużego pakietu instalacyjnego na dysku twardym - bez wiedzy czy zgody użytkownika. Instrukcje aktualizacji są tak skonstruowane, że użytkownicy muszą przyjrzeć spadać aktualizację.

Pod koniec lipca, Microsoft oferuje system dla użytkowników Windows 7, a później nadal pobierać opłaty za uaktualnienie, wtedy program będzie kosztować około 120 dolarów. (Z materiałem AP) / (CFU)