Stany Domeny: Podział trwa 1,6 miliona domen z sieci

Ochrona danych, sieci, bezpieczeństwo

(Zdjęcie: AP, Uli Deck)

Kiedy rejestratorem domen Stany Domeny jeszcze bardziej. Obecnie podział techniczny sprawia, że ​​tysiące stron jest nieosiągalny.

Awarii sieci aktualnie paraliżuje rejestratorem domen usługi Starnberg Wielka domen. W rezultacie oznacza to: Obecnie 1,6 miliona tam domeny hostowane offline - tereny za nim lub usługi poczty elektronicznej, więc nie można dotrzeć za pośrednictwem odpowiednich domen.

Kiedy skontaktował Heise Online, firma potwierdziła nieszczęście, że rozpoczęła się 15:30. Jednak przyczyna jest niejasna. Dotknięte jest jednym z centrów danych. Kiedy domeny może zostać osiągnięta ponownie, że nie chcesz do przewidzenia. Na Twitterze biuro prasowe utrzymuje klientów na bieżąco - bo własna strona internetowa, jak również usługa poczty są dotknięte awarią. Stany Domeny jest jednym z takich jak 1&1, GMX i Web.de Stany Internet Group.

[Update, 22.07.15, 17:40]

Stany Domeny ogłosił mieć przyczynę znalezione i naprawione glitch. W niedalekiej przyszłości powinna być dostępna ponownie wszystkie usługi firmy.

[Update, 23.07.15, 23:40]

Stany Domeny poinformował, że "Wstępna analiza naszych techników" wykazały "że zakres zakłócenia naszego wczorajszego była mniejsza niż zgłaszane od was: Z naszych 1,6 miliona aktywnych domen 230,000 domen były niedostępne podczas zakłóceń."

Tymczasem QSC AG, jego centrum danych w Feucht koło Norymbergi, był odpowiedzialny za niepowodzenie, określany również ich pozycji klientów: "Błąd, który doprowadził do awarii wczorajszym zostało spowodowane przez wadliwy moduł jednego z redundantnych routerów rdzeniowych. Wada tego zespołu w wyniku nienormalnego, nieprzewidywalnego zachowania i miał w ten sposób poważnie wpływa funkcji przekazywania i trasowania, które zostały powtórzone zwolnionym routerów rdzenia. Cały wspólna sieć w Norymberdze został zatem dotknięte awarią." (Podnoszony)