Abmahnfalle zużytego sprzętu elektrycznego Rejestracja

ElektroG wymaga producentów urządzeń elektrycznych w tym kraju, aby wziąć odpowiedzialność za utylizacji starego sprzętu. Są rejestracja produktów jest "Sprzęt elektryczny i elektroniczny rejestr" jest wymagane (EAR). Dystrybutorem, stosuje się odpowiednie produkty w Niemczech oferty lub rynku, ale nie powinni ślepo polegać, że producent spełnia swoje obowiązki, ale to sprawdzić, jeśli to konieczne - w twarz lub ostrzeżeń wątpienia za naruszenie prawa konkurencji, takich jak ostatnim przypadku pokazuje.

W postępowaniu przed przypadku Hamm Sądowego zaangażowany odkurzacz do dotkniętych dealerów zaproponował w swoim sklepie internetowym. Jak się okazało w ramach zakupu testowego przez konkurenta, jednostka została oczywiście natknąć się na tzw importu równoległego z Wielkiej Brytanii do Niemiec. Producent miał jednak odkurzacza (5 ElektroG § 6 ust. 2 zdanie) zarejestrowany żaden z nazwą reklamowanego produktu przez sprzedawcę nadal markowych przy uchu prawidłowo. Następnie, sprzedawca w Internecie zobaczyłem wyjaśnień karę umowną i koszty ostrzegawcze w wysokości 1000 euro czynienia.

Sędziowie Wyższej Regional Court Hamm widział skargi jako uzasadnione. Nawet dealerzy są zobowiązani pod WEEE, aby zapewnić właściwą rejestrację produktów sprzedawanych urządzeń elektrycznych przy uchu, zgodnie z obecnie opublikowanym wyjaśnienia wyroku 30.8.2012 (sygn. I-4 U 59/12). Konkurs naruszenie prawa leżą tak daleko temu, gdy klienci kierowali obiektów Dealer manowce, sąd orzekł. Byłoby to również zastosowanie, nawet jeśli sprzedawca nie tylko zachował należytą staranność.(Mapa)