Jądro Linux sprawia, że ​​skok do wersji 4.0

Jądro Linux sprawia, że ​​skok do wersji 4.0

Kolejna wersja połowie kwietnia oczekiwany jądra Linux będzie nosić numer wersji 4.0. Wśród jego głównych łatania jądra innowacje Live z których słabości poprawki jądra bez ponownego zliczenia.

Dwa tygodnie po wydaniu Linux 3.19 Linus Torvalds opublikował pierwszą wersję beta następcy. Wersja ta jednak nie nosić oznaczenie 20,3 ale 4,0; decydujące znaczenie dla tego etapu było badanie niedawno zadawane w Torvaldsa na opinie następnego oznaczenia wersji. Podobnie jak skok z 2.6.39 do 3,0 w maju 2011 roku, zmiana do 4,0 z technicznego punktu widzenia jest w dużej mierze bez znaczenia, ponieważ nowa wersja nie została opracowana inna niż ich bezpośrednich poprzedników, a zatem przynosi zmiany w normalnym poziomie.

Obraz 1 z 6

Pierwsze wydanie kandydatem Linux 4.0 (6 zdjęć)

W Google + Master Tuning dla wersji Skocz do około 29.000 głosów zebranych.

Wśród najważniejszych innowacji w połowie kwietnia oczekiwany Linux Kernel 4.0 łatanie żywo obejmie; technika z której luki jądra można rozwiązać w czasie pracy, co pozwala uniknąć ponownego uruchomienia. Nowe zagrożenie dla systemu bezpieczeństwa nie zapewnia funkcji jest fakt, że na żywo łatanie trzeba załadować moduły. Napastnicy, którzy zdobyli tę zdolność może już służyć z aktualnymi wersjami jądra żadnej szkody, a także modyfikowania kodu.

Programiści kernela również ulepszone wsparcie dla sterowania wentylatorem i DisplayPort audio uwolnienia sterownika Radeon. System plików ext4 została zmieniona tak, że nadaje się do zastosowania w sprzęcie pamięciowych podobny, który nie traci informacji przechowywanych w obu przypadkach. Ponadto, twórcy chcą poprawiły szybkość dm-crypt, który używany jest w szyfrowanie nośników danych. Szczegóły na temat tych i innych nowych funkcji zapewni dziennik jądra systemu w Heise otwarte i c't.

Po wydaniu pierwszej wersji pre-release, fazę stabilizacji, nie rób żadnych istotnych zmian w Torvaldsa i jego współpracownicy zaczyna się teraz. Linux 4.0 został opracowany jak jego poprzednicy, jeden z zaledwie 9000 zmian w głównej fazie rozwoju, jednak jeden z mniejszych wersji jądra, ponieważ niedawno były zazwyczaj jeden lub dwa tysiące więcej zmian. Na tym niewielkim spadku święta mogą ponosić winę na końcu, bo spadł, tym razem w okresie, w którym wiele zmian wprowadzonych w systemie Linux 4.0 zostały opracowane.(Thl)