Router open source: Maszyny wirtualne są zaoszczędzić OpenWrt

Router z OpenWrt maszyn wirtualnych

(Zdjęcie: Imagination Technologies)

Nowe zasady w rozporządzeniach radiowych grozić projekty dla otwartego oprogramowania sprzętowego routera. Imagination Technologies proponuje maszyn wirtualnych w routerze w celu pozostawienia własnych rozszerzeń, aby uruchomić bez konieczności rezygnowania Internetu.

Regulator radiowej FCC US przyciągnął stery w routerach bezprzewodowych: Nowe urządzenia muszą być zaprojektowane tak, aby użytkownicy nie wystarczy zainstalować oprogramowanie innych firm, a więc może obsłużyć warunki radiowe. Bariera ta odnosi się w pierwszym rzędzie na sterowników modułów bezprzewodowych, ale prowadzi do konwencjonalnych routerów na fakt, że cała oprogramowania muszą być uszczelnione. Który zapewnia projektów open source dla wolnego oprogramowania routera z ogromnymi problemami, które mogą oznaczać koniec na przykład dla popularnej OpenWRT. Sun zapewnia o producenta routera TP-Link w USA już urządzeń z zamkiem, ale ten kraj chce zaoferować możliwość doposażenia możliwości.

Znana przez graficznych PowerVR chipowych projektantów półprzewodników Imagination Technologies zaproponowała nową koncepcję, która ma otrzymać wolność firmware szeroko: Na wysokiej klasy system-on-chip (SoC) z MIPS dwurdzeniowego procesora (P5600, 1 GHz) są trzy maszyny wirtualne (VM) bieg, z których dwa pracują z OpenWRT. Wymiana między sprzętu i maszyn wirtualnych trwa L4Re-Mikrohypervisor który pochodzi z podstawowej koncepcji Dreźnie GmbH.

Jeden z dwóch VM OpenWRT działa tylko sieć WLAN; nie mogą być zmieniane. Na sekundę, a pozostałe otwarte VM System operacyjny router, który obsługuje transmisję danych między Internetem i wewnętrznym prowadzeniem sieci. Oba przypadki OpenWrt komunikować z prywatnej sieci wirtualnej.

Busybox jako plac zabaw

W trzecim, w dużym stopniu odizolowane od reszty systemu VM Busybox ma służyć jako podstawa dla nachinstallierbare oprogramowania firm trzecich. To może być na przykład aplikacje dla automatyki domowej i zastosowań Internetu przedmiotów.

Cała stara Imagination Technologies na pokładzie deweloper Bajkał Electronics. Tutaj są przeznaczone do uruchamiania innych maszyn wirtualnych i pozostanie tak, aby uzyskać funkcję routera, na przykład, gdy Smart Home App przynosi katastrofę BusyBox VM.

Z koncepcją VM wymóg FCC na zablokowanym dostępem do Internetu może być spełnione w routerach. Ale z powodu wyższych wymagań sprzętowych do przetwarzania mocy i pojemności pamięci RAM, to rozwiązanie będzie prawdopodobnie pojawią się dopiero w przyszłych modelach routerów. Starsze urządzenia należy również brak odpowiednich możliwości wirtualizacji w rdzeniu procesora.(EA)