Rząd federalny: opłaty za przejazd ciężarówek od 1 lipca 2018 wszystkie drogach publicznych

Rząd federalny: opłaty za przejazd ciężarówek od 1 lipca 2018 wszystkie drogach publicznych

(Zdjęcie: BMVI)

40000 km będzie oprócz opłaty za przejazd w ciągu zaledwie dwóch lat. 2 mld euro popłynie do kasy by - w przez kraje.

Rząd federalny chce rozszerzyć istniejący przejazd ciężarówek od 1 lipca, 2018th Od tej pory na wszystkich drogach federalnych będzie dróg płatnych, które były dodatkowe 40.000 km, rząd federalny mówi. Mają teraz postanowił zmienić Trunk Road Toll ustawy federalnej. To czeka na dodatkowe przychody płatnych rocznie do 2 miliardów euro.

Ciężarówka opłat został wprowadzony w Niemczech w dniu 1 stycznia 2005 roku, początkowo dla ciężarówek 12 ton masy całkowitej pojazdu. Od 1 października 2015 r opłat stosuje się także do samochodów ciężarowych od 7,5 do 12 ton masy całkowitej pojazdu. Obecnie przejazd wózka jest nakładany na niektóre 13000 kilometrów autostrad i 2300 km autostrad, jak głównych dróg.

Pieniądze dla krajów

Przychody ostatnich około 4,5 miliardów euro płyną do tej pory tylko dla rządu federalnego. Teraz jednak, kraje powinny być zaangażowane, a nie rząd federalny są odpowiedzialne za około 8 procent sieci drogowej, w szczególności poprzez drogach. Operacja opłaty za przejazd samochodów ciężarowych od września 2018 zostaną ogłoszone w Europie, rząd powinien kontynuować.

Zakres przejazd samochodów ciężarowych od dawna kontrowersje. SPD był pewien umieścić więcej pieniędzy na budowę dróg. Części Unii ostrzegł dodatkowych obciążeń dla przedsiębiorstw. Nowelizacja ma jeszcze przez Bundestag.

Zobacz:

(ANW)