Amazon budzi (wiele) nieudanego kabel USB-C ze sklepu

Kabel USB ze złączem typu C

Kabel USB ze złączem typu C

Amazon zareagowała na krytykę złej jakości kabla USB z kilkoma złączami C skręt typu oferta, ale nie może całkowicie oczyścić z śmieci tak dobrze.

W Stanach Zjednoczonych, Amazon sprzedawców uniemożliwiają w domu Rynki oferują teraz kabla USB ze złączami typu C, które nie spełniają specyfikacji. Tak więc, grupa zareagowały na krytykę takich kabli o słabej jakości, co może nawet doprowadzić do uszkodzenia urządzenia.

stary problem

Problem jest znany od miesięcy, takich jak artykuły w wydatkach c't 16/15, 23/15 i 27/15 show (patrz niżej). Przede wszystkim pracownik Google Benson Leung spowodował drastyczne ostrzeżenia o konkretnych kabli USB w sklepie Amazon za uwagi: W produkcie testowanie takiego (ładowanie) kabel z skręt typu C podłącza mu kilka tygodni temu nawet Chromebook zniszczone. Przyczyną Leung zwane błędne okablowania w tych kabli.

Według Leung Amazon ostatnio w wytycznych dla sprzedawców Amazon Marketplace (sprzedawców) wykazu "zakazane ofert" rozszerzona, czyli przez "USB-C (lub USB Type-C) lub productsthat kabel adapter nie jest zgodny z normami wydanymi przez 'USB Implementers Forum Inc.' " W konsekwencji zatem Giełda detalista w USA może zaoferować więcej nie kabel USB i adapter USB, które nie są zgodne z odpowiednimi specyfikacjami USB-IF.

W niemieckich wytycznych dla Amazon Marketplace Dealerzy, preparat ten nie znajdzie wcześniej. I jak konsekwentnie Amazon monitorowania zgodności z niniejszą dyrektywą w USA dopiero się okaże. Benson Leung zaleca klientom Amazon narzekać głośno, jak to możliwe o złej jakości.

Dodatkowe informacje na temat USB typu C, zobacz następujące artykuły c't:

(Ciw)