płyty główne mini-STX i obudowy do kompaktowych komputerów majsterkowania

płyty główne mini-STX i obudowy do kompaktowych komputerów majsterkowania

Pomimo niewielkich wymiarów mogą być personalizowane z mini-STX sprzętowej mocny quad-core komputerowego kompilacji. Na targach Computex, producenci prezentują m.in. chłodzenie pasywne dla tej obudowie.

pokazać na targach Computex komputerów kilku producentów, Barebone i płyt głównych dla młodego formacie płyta mini-STX (też: 5 x 5). To 14,7 cm x 14 cm, podczas gdy większe rozmiary niż format UCFF mini-PC obok jednostki obliczeniowej (NUC), lecz zmniejsza się, w przeciwieństwie do tego procesorów komputerów stacjonarnych z LGA1151 gniazdem. Asus, Asrock i Gigabyte zaprezentuje mini-STX płyt, zazwyczaj z chipsetem H110 dla procesorów Skylake z dwoma lub czterema rdzeniami. Q170S1 Asus z chipsetem obsługujące vPro Q170 jest skierowany do klientów biznesowych, którzy potrzebują zdalnej konserwacji.

W kompaktowej obudowie z Akasa ASRock i Silverstone często dostarczane do procesora pudełkowej chłodnicy pasuje do tego, istnieje alternatywa, ale również o niskim profilu chłodnicą płaskiej obudowy. Akasa zapewnia Taipei z pasywnie aluminiowej obudowie Eulera ST, który służy również jako radiator dla procesora (maks. 65 watów TDP). Zasilacz nie mieści się w kompaktowej obudowie mini-STX, więc płyta zasilane z zewnętrznego zasilacza 19 volt.

Zdjęcie 1 z 5

wyroby metalowe mini-STX (5 zdjęć)

PC Barebone Asus Vivo Mini

(CHH)