Moduł CI-Plus kablowe zły Niemcy klientów

Faktycznie, nowy telewizor powinien łatwo umożliwić dostęp do grundverschlüsselten kanałów ProSiebenSat.1 i RTL Group z CI Plus interfejs. Na przykład, Samsung obiecuje całkiem ukwiecony: "Przy pomocy modułu CI Plus, konsumenci mogą korzystać z programów kodowanych wygodnie bez dodatkowego dekodera i drugiego pilota. Wymaga telewizor z odpowiednim tunerem cyfrowym i interfejsem CI Plus." Niestety, tylko kilka telewizor Samsung nie będzie wyświetlany z CI Plus rozciąć prywatne kanały z oficjalnym modułu kablowej Niemczech. Nawet obecne urządzenia Toshiba mają trudności z rozszyfrowaniem prywatnej sieci kablowej z KDG; programy nie mogą być przeglądane po około trzech minutach.

Pomimo modułu CI Plus i CI Plus biegłego TV w niektórych telewizorów, ekran pozostaje ciemny po otrzymaniu prywatny kanał.

Na stronie KDG jest wybór urządzeń (plik PDF), który powinien pracować do wglądu przez spółkę kablową z modułem CI Plus z KDG. Jednym z problemów jest z pewnością świadomość obecny. Ale według kablowej Niemczech jakieś haki są rzadko występowały, a klient w pytaniu będzie już indywidualnie nadzorowane przez służby techniczne. Aktualnie sprawdzeniu wadliwego sprzętu, aby określić przyczynę utraty wartości, spółka powiedział Heise Internecie. Problem został opisany "wcześniej występowały u bardzo małej liczby klientów telewizji kablowej i może być rozwiązany przez wymianę modułu Natychmiast dla klienta." Zupełnie tak szybko, problemy nie wydają się rozwiązać. Więc możemy zrozumieć w trzech dotkniętych telewizory firmy Toshiba i Samsung, że wymiana modułu deszyfrowania mimo nadal nie powiodło się: Podczas gdy został wykryty nowy moduł do bieżącego telewizorów Toshiba serii 733 i, początkowo, RTL, SAT.1 & Co wyświetlane, ale po kilku minutach prywatne kanały zniknął ze sceny, a zamiast wydawało się tajemniczy komunikat o błędzie. Samsung TV LE40C530F odmówiono nawet żadnej odtwarzanie - choć jest notowana od piątku jako kwalifikowany CI Plus urządzenia na stronie KDG. Telewizory Toshiba są całkowicie nieobecne na liście.

Samsung infolinii poinformowała zainteresowanych klientów zresetować telewizor do ustawień fabrycznych i nowy skanowania kanału - do sukcesu nie prowadzi go. Tymczasem KDG przyznane przez sam przyznał później w tym tygodniu z aktualizacją oprogramowania dla telewizorów Samsung. Operator kablowy zakłada, że ​​jest co Samsung błędu oprogramowania w odbiorniku telewizyjnym, który powinien zostać rozwiązany po aktualizacji.

Telewizory Toshiba są wyposażone według rzeczniczki KDG z wersją oprogramowania, które na ogół nie uznaje moduł CI Plus. W rozszyfrowaniu problemy z telewizorów Toshiba, firma dlatego też nie przebiega po awarii sprzętowej modułu CI Plus. Tutaj KDG musiał czekać na aktualizację oprogramowania telewizorów do ostatecznego wyjaśnienia. W zasadzie potwierdziły Toshiba ocena ta na naszą prośbę: Pracujesz przy wsparciu KDG do aktualizacji firmware dla swoich PLUS certyfikowany telewizorów CI i mają nadzieję na poprawkę tak szybko, jak to możliwe.

Reakcje stron pozostawić otwarte co za tym jakiś TV w połączeniu z modułem KDG odpadki do odszyfrowania prywatny - i który musi odpowiedzieć na problem ostatecznie. Może to być na module, ponieważ podczas odtwarzania z karty inteligentnej wraz z modułem CI Plus dla operacji satelitarnych uszkodzone urządzenia nie wykazują żadnych ubytków. Z drugiej strony, jak dotąd najwyraźniej tylko niektóre problemy telewizyjne z modułu, podczas gdy inne urządzenia CI Plus z certyfikatem łatwo rozszyfrować. W każdym razie, dotknięte klienci powinni skontaktować się z infolinią obsługi klienta kablowej Niemczech i na odpowiednich producentów telewizyjnych i rozwiązania odpowiednio zadzwonić do rzeczywistej modułu.(Zjednoczone Królestwo)