Dropbox alternatywa: oprogramowanie do wymiany plików Pydio 6

Dropbox alternatywa: oprogramowanie do wymiany plików Pydio 6

Pydio, dawniej AjaXplorer, to oprogramowanie open-source, która zapewnia miejsce na serwerze za pośrednictwem Internetu. Dostęp odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej lub urządzenia mobilnego do synchronizacji klientów na systemy stacjonarne pracują.

Pydio 6.0 jest open source oprogramowanie sklepu internetowego, który przynosi nawet klientów mobilnych dla Androida i iOS oprócz interfejsu WWW dla komputerów stacjonarnych. Na klientów synchronizacji dla systemów Linux, Mac OS X i Windows działają one obecnie mają status alfa.

Oprogramowanie, które zostały zaproponowane do poprzedniej wersji pod nazwą AjaXplorer, zapewnia pamięć dostępną na serwerze za pośrednictwem Internetu. Pydio 6.0 jest na licencji AGPL, który umożliwia również zastosowanie komercyjne na przykład poprzez hosting, tak długo, jak ich własne zmiany w oprogramowaniu zostaną również opublikowane pod AGPL. Oprogramowanie PHP jest, aby zaoszczędzić na systemach LAMP również uruchomić na Microsoft IIS. Dla firm Enterprise Edition z obsługą ceny zaczynają się od 250 euro dla 25 użytkowników jest oferowany.(ODI)