Przegląd Google AMP: The Golden Cage

business Internet

(Zdjęcie: AP, Evert Elzinga)

AMP sprawia, że ​​strony internetowe szybciej - ale jednocześnie poprawia funkcję Google w niebezpiecznym stopniu, jest Herbert Braun.

Wykonujemy wstęga szybciej! Z tej obietnicy, projekt AMP rozpoczęła rok temu. Tymczasem, ta inicjatywa Google wzrosła i jest w coraz więcej miejsc w użyciu - nawet heise online eksperymentował. Dla prędkości wszystko dobrze. Wreszcie surfowanie staje się wolniej - nie bardzo, ale odczuwalne. W rzeczywistości, przyrost prędkości surfowania jest mniejszy niż wzrost przepustowości, ponieważ strony internetowe stają się coraz bardziej skomplikowane - piękne slogany takie jak "pierwszy mobilny" pomimo.

Dla przeciętnego stronie przeglądarki w około 100 żądań HTTP musiał uzyskać zestaw danych z Internetu, z dwoma dyskietki mógł wypełnić. Ale wielkość przesyłanego i zostały przeprowadzone JavaScript jest w przybliżeniu równa kodów wszystkich 136 gier dla konsoli Atari 2600. Tutaj, użytkownik może tylko trzy akapity tekstu i obrazu w rozmiarze znaczka, ale w bagien lub w metrze może boleśnie długo.

wbudowany skrypt z serwerów Google

Przegląd Google AMP: The Golden Cage

Komentarz Herbert Braun

Herbert Braun jest web developer i w 2004 roku w c'tzatrudniony, gdzie opiekował jako redaktor dla przeglądarek internetowych, technologii i trendów internetowych. 2013 wyjechał z ciężkim sercem (ale na własną rękęPragnienie), aby uzyskać przez redakcję Berlinie jako niezależny pisarz i web developer.

  Że musi iść szybciej, mówi nie tylko Google, ale także z Facebooka "Artykuły błyskawiczne" lub Apple z jej "aktualności", Ale AMP jest open source i free web, dla wszystkich i dla wszystkich, bez portier. W swej istocie, składa się z ramy JavaScript i HTML ścisłych zasad, życie autorom stron WWW do dyscypliny, ale jednocześnie dać im bloki dla nowoczesnego GUI w ręku. I to działa: dzięki trików jak lazy-loading amp strona wczytuje często nawet szybciej niż bez skryptów.

  Pierwsze drobne podrażnienia: AMP wymaga witryn osadzić skrypt bezpośrednio z serwerów Google w bok. tak zbyt wiele stron internetowych, nie ma problemu, bo już wiązać zawartości 15, 30 lub nawet 100 razy różnych dziedzin: reklamy, dzielących przyciski, filmy YouTube, tweety, Google Analytics et cetera. Że jeden tak durchreicht danymi połączeń odwiedzających, nikt się tym nie przejmuje, a problemy bezpieczeństwa mówimy tylko wtedy, gdy pojawiło gdzieś.

  W artykule smarkacz

  ale Google chce wiedzieć nie tylko o siebie zappers: Chce sama treść, Google Search z urządzenia przenośnego nie prowadzi do dostawcy treści, ale cache AMP pod www.google.com/amp/ .. Nie ma opt-out. Linki te sprawiają, że wyjście AMP trudne.

  Dopiero po protestach, Google postanowił wyświetlić oryginalny adres URL w ogóle. aby otworzyć stronę z wyszukiwania AMP czuje się podobny do tego, jak Instant art w aplikacji Facebook: Nie będzie opuścić platformę. Jedyną różnicą jest to, że wydawca na Facebooku podnosi swoje artykuły, a AMP łatwo zatrzaskuje.

  zassane wszechświata Google

  Że niektóre z tych wydawców, którzy do holu dla odnośnego prawa, teraz używać groteskowy AMP. Lepsze pozycjonowanie w wyszukiwarce będzie (? Powinno) Google jest obecnie nie obiecuję, ale dobrze w Google News; w przeciwnym razie wydajność jest uważany za ważny czynnik rankingu. Jak to możliwe, gdyby AMP powiedzie się, można domyślać wyszukiwania grafiki Google. Z tego galeria Internet już od dawna, że ​​dobrze radzi sobie bez kontekstu zatapiania i strony internetowe świadczy tylko minimum odniesienia. Przeciwko obecnemu wznowienie protestu aktualnie odtwarzanego agencje seryjnych.

  AMP jest greckim prezent w postaci użytecznej ruchomych ram internetowych, których celem jest, że wydawcy www jeszcze ściślej z Google na łańcuchu. Podobnie jak blogi i prywatne tereny komentarz zostały w dużym stopniu absorbowane przez social media, AMP starał się moczyć w witrynach informacyjnych do wszechświata Google. Powaga głównych platform jest coraz silniejsza. Operatorzy witryn internetowych teraz zmierzyć się z trudnym zadaniem, aby wykorzystać ich możliwości, nie będąc uzależnionym od nich.(Herbert Braun) /(Axk)