Test: Precious kompakty Canon PowerShot G7x Mark II

Test: Precious kompaktowy Canon PowerShot G7x Mark II

Z dużym sensorem i potężny obiektyw G7 chce X Mark II również przekonać wymagających fotografów. Czy upgrade do pierwszej generacji wartościowego lub czy lepiej zaoszczędzić opłatę 200 euro, ujawnia nasz test.

G7 X Mark II podąża cenny kompakty G7 X 2014 roku Canon działa tylko bardzo niepewny liftingu: nowy procesor, większą szybkość wyrzutu, minimalny hałas. Ten ostatni jest chyba optymistyczne obietnica. Prawie 685 euro (RRP) Canon chce dla swojego aparatu. Poprzednik, istnieje obecnie około 500 euro.

Konkurent Sony RX100 od 300 zł

G7 X Mark II współpracuje z tak zwanego typu 1 cala CMOS 13,2 x 8,8 mm. On jest o wiele większy niż w modelu 6 × 4 milimetrów w konwencjonalnych aparatach kompaktowych. Obiektywem powiększa małoekranowych równoważnego 24 do 100 mm w stosunkowo wysokiej aperturze F / 1.8 f / 2.8.

szczegółowy przegląd

  • Test: Canon G7x Mark II - warto drugiej generacji?

Największym konkurentem na rynku pochodzi z Sony i jego RX100 Series. Tutaj jest obecnie czwarta generacja serii RX100 na początku. ale pierwszy RX100 jest nadal na półkach sklepowych. Cena: około 300 euro.

Polerowane wygląd, jakość obrazu na poprzedni poziom

Trochę polerowane i krawędziach wpływa na drugą obudowę generacji w porównaniu z G7 X. Dzięki gumowane Griffwulstes z przodu i gumowanej spoczynku kciuka na odwrocie Compact wygodnie i bezpiecznie w dłoni. Po przyzwyczaić się osiągnąć dość dużą prędkość pracy również dzięki wielu wielu kluczowych zadań i kół o małej G7 X Mark II. Ogólnie rzecz biorąc, tutaj Canon osiąga dobry kompromis między prostym a jednocześnie indywidualnej obsługi. Znacznie silniejsze przycięte do pracy ręcznej, X-cenny wyprasek, na przykład, jako X70 Fujifilm, którzy nie wybrać w przeciwieństwie do G7 X Mark II do pokrętła trybu pracy.

W jakości obrazu, G7 X Mark II nie może odliczyć od swojego poprzednika. Pomiary dla rozdzielczości i hałas są na jednym poziomie. Przy wyższych prędkościach, aparat ma tendencję do silnej redukcji szumów, która jest szybko kosztem szczegółów i struktur. Obiektyw zapewnia szeroki kąt także wyraźny obszar słabości.

W Fotografia c't dla całego przeglądu, w tym obrazów testowych i scen plenerowych. Nawet w porównaniu do pierwszej generacji obrazów i RX100 serii Sony Zebraliśmy kolegom tutaj.

Proszę przeczytać w c't Fotografia cyfrowa:

Zdjęcie 1 z 5

Canon PowerShot G7 X Mark II (5 zdjęć)

PowerShot G7 X Mark II z 4,2fach zoomem optycznym
(Zdjęcie: Canon)

(SSI)