Pary: Zawór tupie zielone światło

Pary: Zawór tupie zielone światło

Via Greenlight indie programiści mogą publikować swoje gry za pomocą strumienia społeczności. Zawór zapewnia to jedna usługa kontrowersyjny teraz. "Steam Direct" Greenlight zastąpi.

Greenlight pozwala małym studio deweloperskie publikować swoje gry na platformie Steam. Pomysł: Społeczności Steam patrząc na screeny i filmy z gry i daje "zielone światło"Jeśli wygląda obiecująco. W ten sposób, użytkownicy mogą więc zdecydować parowe, które są gotowe do gier platformowych gier do pobrania. Miła myśl, ale system został oszukany i często nadużywane. Cóż, okazuje zaworu, firma za Greenlight Steam.

nieodebranych cel

Nowe rozwiązanie nazywa parowa bezpośrednie. Jest dać bezpośredni sposób dla programistów do publikowania swoich gier na Steam - bez wspólnoty jako przeszkoda. W blogu Zawór wyjaśnia to decyzja dość pochlebne: Doświadczenie z Greenlight wykazały, że nie było dużo fanów gier niszowych. Prawie każdy rodzaj gry znajdzie zwolenników, więc Valve. Dlatego warto postawić deweloperów żadnej przeszkody w postaci kuratorów więcej w drodze.

Prawdą jest, oczywiście, nieco inaczej. Pomimo Greenlight skończyło się dużo więcej gorszych gier na Steam, jak to miało miejsce przed wprowadzeniem - potem okazało się zawór jeszcze każdą grę na jakość. Greenlight brakowało po prostu swoje zadanie. powrócić do intensywnych testów, Valve, jednak będzie kosztować ogromnych zasobów. Więc firma podnosi każdą formę kuratorów całkowicie za burtę.

Opłata za przeszkodę

Steam Direct nie jest sprawdzić zawartość i jakość gry, ale raczej być przeszkodą finansową. Zawór pisze o opłatę od 100 do 5000 dolarów, które muszą być wypłacone do publikacji tytule. Ma to zapewnić, że deweloperzy są poważnie o swojej grze przynajmniej poważnie. Dokładna ilość ciągle przedmiotem dyskusji. Ponadto, termin realizacji zapowiadanych zmian nie jest jeszcze jasne. Zawór mówi wiosny 2017th (Dahe)