Ultrasound skanera w kieszeni będzie wyznaczać nowe standardy pod względem ceny i praktycznych korzyści

Ultrasound skanera w kieszeni będzie wyznaczać nowe standardy pod względem ceny i praktycznych korzyści

Wielkogabarytowe urządzenia dostarczać najlepsze obrazy, ale nowy typ skanerów ultrasonograficznych zabrać mógłby stworzyć zupełnie nowy segment rynku. Lekarze czekamy na większą elastyczność.

Start-up Butterfly sieciowe z amerykańskiego stanu Connecticut chce wprowadzić przed końcem tego roku, nowy ultrasonograf na rynku, który jest znacznie łatwiejszy w obsłudze i tańsze niż jakiekolwiek dotychczas dostępnych modeli. Urządzenie wysyła swoich zdjęć do smartfonu i będzie wyceniony na 1,199 dolarów. Jak wcześniej najpierw wykorzystuje do generowania fal ultradźwiękowych zamiast kryształów wibracyjnych malutkie bębny, które są trawione w układzie półprzewodnikowym. Podawane Technology Review online w „Ultrasound pojechać”.

Butterfly został założony w 2011 roku przez Jonathana Rothberg, przedsiębiorca, który wolał oferty biologii z wykorzystaniem technologii półprzewodnikowej. Minęło osiem lat, aby włączyć jego koncepcja urządzenia ultradźwiękowego jest produktem. Zamiast wibracyjne kryształów wykorzystuje „pojemnościowy micromachined przetwornik ultradźwiękowy” short CMUTs - Tiny ultradźwiękowego nadajnika na układzie scalonym półprzewodnikowego o wielkości znaczka pocztowego. Firma jest finansowany ze 100 mln $.

Jeden z jego doradców, John Kendall ultradźwiękowe dyrygent w pogotowie Denver Health Medical Center. Do materiału z obrazami skanera Motyl, mówi, że nie są tak szczegółowe, że z wielkich urządzeń, które muszą być przesuwane na rolkach. ale jest niezbędna, jeśli można dostać łatwiej diagnoz. A oto urządzenie motyl więc znacznie tańsze i tak łatwy do przeprowadzenia, że ​​porównanie prawie nie było fair „To jest nieskończenie komórkowego. To już nie jest ta sama kategoria urządzenia. „Ze względu na niską cenę Butterfly, jednak zmuszony do sprzedaży wielu jego skaner dostać się do rentowności.

Więcej w Technology Review on-line:

(SMA)