CyanogenMod następca: Pierwszy niestandardowe ROM z LineageOS opublikowany

Pierwszy niestandardowe ROM z LineageOS opublikowany

(Photo: Rob Bulmahn CC-BY 2.0 (edycja))

Ponieważ firma postawiła cyjanu Inc. Wszystkie usługi, zespół idzie na tył CyanogenMod niekomercyjnych pod nazwą Lineage. Teraz pierwszy ROM zostały opublikowane.

Przy pobraniu, a następnie Przy pobraniu, a następnie "CyanogenMod Updater" nazywa, ale poza tym pozostał ze starej nazwy nie znacznie lewo.

Od poniedziałku, pierwsze custom ROM można znaleźć na stronie projektu z CyanogenMod sukcesorów LineageOS do pobrania. Alternatywą System operacyjny Android został zniesiony na Boże Narodzenie z zespołem wolontariuszy z całego CyanogenMod rozpoczętych. Rozpoczęty jako odgałęzienie handlowym firmy CyanogenMod cyjanu Inc. wcześniej ogłosił zaprzestanie wszelkich usług w roku.

W przyszłości, otwarte LineageOS źródłowe powinny być dostępne dla ponad 80 różnych smartfonów i tabletów. Zaczynamy teraz dla urządzeń Nexus Google 5X i 6P, Moto G4 Motorola, Robin z Nextbit i redmi 1S chiński producent Xiaomi.

Aby zmiana LineageOS twórcy zalecane, aby zresetować telefon. Z wersji eksperymentalnej, jak i aktualizację z wersji ostatni CyanogenMod (CM 13 CM 14,1) i powinno być możliwe bez utraty danych. Stabilne wersje publikowane są raz w tygodniu. W przeciwieństwie do ROM CyanogenMod dostępu administratora nie powinno być integralną częścią systemu. Kto chce pracować z uprawnieniami administratora, musi migać oferowany do pobrania plik zip ręcznie. Najwyraźniej chce problemów z aplikacjami dla płatności - takich jak Android Pay - Unikać: odmówić zakorzenione urządzeń na start.

Na pierwszy rzut oka LineageOS Nightly łatwo działa na Nextbit Robin. Tylko Updater stale nocne pobieranie tego samego dnia, ale potem raportuje wadliwy plik.

(SPO)