Chrome 59: Ustawienia w “Material Design”

Chrome 59: Ustawienia

Nowe spojrzenie na projektowanie materiał: Wraz z aktualizacją do wersji 59 mają ustawienia przeglądarki chrome "gładki nowy wygląd" otrzymać.

Dla przeglądarki Chrome, aktualizacja została wydana do stabilnej wersji 59, która powinna dotrzeć do wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych dni. Aktualizacja zawiera "wiele poprawek i ulepszeń", Najbardziej uderzającą innowacją jest strona ustawienie przeglądarki: Został on całkowicie przeprojektowany i teraz świeci "materiał projekt",

zwykły projekt

"gładki nowy wygląd" zastępuje stronę Opcje biało-szara, które wcześniej nie wyglądała zachęcająco. Opcje są obecnie klasyfikowane w wielu kategoriach, tak zaawansowani użytkownicy muszą przyzwyczaić się w pierwszej kolejności. Dzięki nowej konstrukcji, ustawienia są, ale stają się znacznie jaśniejsze. Funkcja wyszukiwania pozwala również odzyskać pewne opcje.

Materiał konstrukcja charakteryzuje się jego powierzchni karty podobne. efekty 3D, gradienty i inne ozdoby, nie ma nikogo; wszystkie elementy sterujące są płaskie. Dla subtelnej głębi tylko cienie i animacje zapewnić. Google miał swoje nowe wytyczne projektowe w 2014 roku przedstawione na dewelopera wystawienniczej I / O po raz pierwszy i od tego czasu był używany we własnych usług. Logicznie więc, że teraz również po transformacji Chrome. Do tej pory głównie Android aplikacje użyć materiał projektowy.

Ustawienia Chrome dzięki Ustawienia Chrome dzięki "materiał projekt" stają się znacznie jaśniejsze.

luki bezpieczeństwa i animowane PNG

Twórcy nadziewane bieżącej aktualizacji również 30 luk w zabezpieczeniach. Pięć z nich zostały sklasyfikowane jako krytyczne. Odkrywców luk, Google wyniesie 23500 dolarów jako nagrodę. Pod MacOS Chrome obsługuje teraz rodzimym systemem powiadomień. Nowością jest także wsparcie dla animowanych obrazów PNG (APNG), który może wyświetlać Chrome.

Nowa wersja Chrome obciążeń w regule samego dołu czy funkcja automatycznej aktualizacji nie jest wyłączona. Chrome 59 jest dostępny dla systemów Windows, MacOS i Linux. Wersja 60 zostaną następnie zaplanowane do stawienia się w ponad sześciu tygodni (w połowie lipca). (DBE)