Uwaga: wersja Windows Movie Maker rip-off jest numerem jeden w Google

Uwaga: wersja Windows Movie Maker rip-off jest numerem jeden w Google

Dostępny na stronie internetowej oszustów

(Zdjęcie: Eset)

Fałszywy wersja systemu Windows nie jest już oferowana przez Microsoft Movie Maker uwieść ofiary, aby pobrać, a następnie zwraca się do nich zwracać. Witryna oszuści nawet robione to z góry w wynikach wielu wyszukiwarek.

Oszuści, które oferują na swoich stronach internetowych fałszywe lub pirackiego oprogramowania i oszukać swoje ofiary z nim, są dobrze znane zjawisko. Teraz jednak zrobić z takim ściegiem na szczycie wyników wyszukiwania Google oszustów. Oraz w innych wyszukiwarkach strona oszuści figuruje windows-movie-maker.org drogę naprzód. Kto kończy się na stronie i pobrać oprogramowanie, choć biorąc pod uwagę wersję roboczą byłej edytora wideo firmy Microsoft, ale zostanie poproszony o funduszu.

Fałszywe wariant movie maker uczynił go numerem jeden na wynikach wyszukiwania Google.Fałszywe wariant movie maker uczynił go numerem jeden na wynikach wyszukiwania Google.(Zdjęcie: ESET)

Windows Movie Maker, dawniej darmowa propozycja od firmy Microsoft, nie ma więcej od początku roku. Oprogramowanie powinno być w systemie Windows 10 zastąpione nowymi funkcjami Story Remix Microsoftu, ale to powoli nadchodzi tak daleko. Nic więc dziwnego, że nadal istnieją użytkownicy, którzy chcą pobrać starą wersję. A obecnie w pryzmach wydają oszustów pójść w pułapkę, ponieważ ich strona jest oczywiście bardzo dobra wyszukiwarka zoptymalizowane. Spółka informuje, że bezpieczeństwo ESET zainstalowanych głównie ofiar w Filipiny, Izrael, a także w Finlandii i Danii oprogramowania.

Ofiary zostały oszukane, stwierdzono, że pobrana wersja programu do edycji wideo jedynie w wersji próbnej. Zostaniesz poproszony o niecałe 30 dolarów, aby zapłacić. Z oczywistych powodów, nie powinno się zaangażować do takiego oszustwa. Oprogramowanie powinno być zawsze pobierany tylko z zaufanych źródeł - w przypadku oprogramowania firmy Microsoft, który jest, ze strony internetowej producenta lub ze Sklepu Windows.(FAB):