Nvidia TitanXp: karty graficzne 1200-US-dolar kolektor dla fanów Star Wars

Karta graficzna wysokiej klasy Nvidia TitanXp: Edycja Kolekcjonerska fanów Star Wars:

Titan XP warianty: Galactic Empire lub Zakon Jedi

(Zdjęcie: Nvidia)

Są one kosztowne i blask zielony lub czerwony: Dwie edycje kolekcjonerskie z kart graficznych high-end Nvidia TitanXp mogą pre-order teraz.

NVIDIA wprowadza na rynek dwa kolektory wariantów z nieco zmodyfikowany w kształcie miecza obsłużyć chłodnicy projekt dla fanów Star Wars z jego kartą graficzną klasy high-end Titan XP. wariant "Jedi" świeci zielony neon podczas pracy, wariant "Imperium Galaktyczne" czerwony. Technicznie odpowiada tradycyjnej karty Nvidia Titan XP i może być wstępne zamówienie na $ 1200, dokładne ceny w euro ma Nvidia jeszcze ogłoszone. Karty mają być dostarczone w połowie listopada.

Pascal układ graficzny z 12 miliardów tranzystorów

Tytan XP zawiera Pascal procesor graficzny serii GP102 z 3840 rdzeni cieniujących. biegną w 1404 bazowej MHz zegara podkręcania i pozostawiono pod obciążeniem przy 1582 MHz lub więcej, jeżeli z góry określone wartości graniczne nie są przekroczone w temperaturze procesora graficznego i zużycia energii. Teoretyczna moc obliczeniowa jest Titan Xp 12,1 biliona operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę (TFLOPS / teraflopsach) w pojedynczej precyzji (pojedynczy dokładności / FP32). W pół precyzji (FP16) mapie Nvidia do 1/64-tej potęgi FP32 obliczeniowej jest ograniczona w podwójnej precyzji (FP64) dotrze do 1/32-STEL osiągi FP32.

1 17

Nvidia Titan XP: edycje kolekcjonerskie Star Wars (17 zdjęć)

(Zdjęcie: Nvidia)

Pół terabajta na sekundę

Ponadto Nvidia ustawia pamięć 12 GB GDDR5X który jest podłączony do linii 384 danych z procesora graficznego i osiąga współczynnik transferu prawie 548 Gb / s. To wystarczy dla nawet najbardziej wymagających aplikacji, takich jak w czasie rzeczywistym ray tracing w ciągu silnika iRay i CO lub Jumpy wyświetlanie gier w rozdzielczości 4K z dużej szczegółowości.

Maksymalny pobór mocy wynosi 250 watów, które osiągnęły również kartę graficzną pod ciągłym pełnym obciążeniu. Dlatego też, użytkownik musi połączyć tytanu Xp z których każdy ma osiem i sześć biegun wtyczki PCIe bezpośrednio z zasilania do pracy. Nvidia zaleca robi zasilania o co najmniej 600 watów.

Do czterech wyświetlaczy TitanXp napędza ten sam czas - ona ma trzy złącza DisplayPort 1.4 i jeden port HDMI 2.0b. 5K wyświetla także za pomocą kabla do 60 Hz może być kontrolowany poprzez DisplayPort, HDMI 2.0b może na jednym przykładzie, działają UHD TV 60 Hz.(MFI)