Powrotna polisa: NRW konsumentów ostrzega jabłko od

Tyle pakowanie jabłko, to musi także nie być.

(Zdjęcie: Twitter / Chris Espinosa)

Kto zakupy w Apple Online, musiał wrócić sprzęt w oryginalnym opakowaniu. Natomiast zwolennicy konsumenckie teraz stoi - i w innych miejscach w Warunkach.

Centrum konsument Nadrenia Północna-Westfalia (NRW VZ) Apple ma powodu "warunki dla klienta wrogie" wydał ostrzeżenie w niemieckim sklepie internetowym. Wiązało się to, między innymi, warunki jej zwrotu w ciągu 14 dni trwające okres powrotu po otrzymaniu towaru. Jabłko zażądał tutaj w swoich warunkach, że powrót jest dozwolone tylko w oryginalnych opakowaniach. Ale to jest niezgodne z prawem, zgodnie VZ NRW. "warunki Apple'a można rozumieć, że prawo jest wykluczone odwołane, jeśli oryginalne opakowanie tkwi już w odpadach"Rzecznik konsumentów.

Powrócić dopiero po sprawdzeniu w sklepie

Ponadto VZ NRW przeszkadza w systemie tak długo tylko Apple Apple Obserwować Edition, która istniała również w prawdziwe złoto odebrał, o ile zostały one pobrane do badania w sklepie Apple wcześniej. Ogólnie rzecz biorąc, grupa ta może być zwrócony tylko pierwotnego odbioru i pierwotnego opakowania według VZ NRW.

Było niedopuszczalne, zgodnie z rzeczników konsumentów także, że urządzenia firmy Apple nie chce brać, gdzie niektóre funkcje bezpieczeństwa, takie jak ochrona przed kradzieżą ("Find My iPhone") Pozostały aktywne. "użytkownik nie może go wyłączyć, zwrot urządzenia w sklepie internetowym Apple powinno być wykluczone." Konsumenci powinni dokładnie sprawdzić w Internecie zakupionego towaru. To z kolei Apple powiedział, że NRW VZ zapobiegać zgodnie z tymi środkami.

Warunki już zmieniło

Innym Abmahngrund były również ograniczenia gwarancji, która jest również w Warunkach. Nie było, według rzeczników konsumentów, klienci mogą narzekać tylko o pomyłkę, kiedy "jak najszybciej" Podawane w Apple, dla których nie są wymagane przez prawo. Apple przyjął ostrzeżenie, zgodnie z VZ NRW i podpisał zaprzestania list. Warunki są już przepracowany. Jabłko także w Internecie wynika z ustawowego prawa odstąpienia od tyłu i nie zmieniła swoje piętno. VZ NRW ostrzegł, że spółka zależna sprzedaży firmy Apple Apple Distribution International. (BSC)