20 lat temu: Apple Store jako wyzwanie dla Dell

Sprzedaż bezpośrednia Mac za pośrednictwem sklepu internetowego w domu powinna zainicjować w 1997 roku zwrot ekonomiczny na Apple: Steve Jobs użył tego jako riposty Michael Dell, który podkreślił, że będzie zamknąć sklep.

Apple Store obchodzi swoje 20-lecie. W dniu 10 listopada 1997 r Steve Jobs przedstawił nowy sklep internetowy i pobiegł z nią - na przykład Dell następujące - zarówno sprzedaży bezpośredniej w celu stworzenia biznes w kryzysie z powrotem na solidnych nogach. Impreza, która także pierwsze komputery Mac z procesorami PowerPC mocniejszych G3 pokazano miały miejsca pracy w tym samym czasie co retorty do Michael Dell niedawno podjętej stwierdzeniem, że zrobiłby z Apple szczelnie i zwrotu pieniędzy akcjonariuszy.

"Jesteśmy na ogonie, Michael Dell"

W ciągu roku, Apple Store nie będzie już się doskonalić w zakresie logistyki i zakupów, doświadczenia obiecanych miejsc pracy i zadeklarowane przed ryk tłumu, „Jesteśmy na ogonie, Michael Dell.” Analitycy były w tym czasie bardzo przekonany, obawiali się, że istniejąca struktura Apple zniszczone od dealerów - a tym samym niszczy swój własny biznes. Długoletni redaktor naczelny c't Christian Persson napisał na 10.11.1997 dla heise online:

Apple informacja oznacza "Apple Store" znacznie więcej niż otwarcie sklepu internetowego. Jest to próba przejęcia przepis na sukces doświadczonego sprzedawców bezpośrednich, takich jak Dell, który cofa dobre zyski pomimo ostrej konkurencji cenowej na rynku PC. Należą plan zakupów sprawia, że ​​nie ma nadwyżki inwentaryzacyjne powstają i build-to-order produkcji, która reaguje elastycznie do indywidualnych wymagań klienta.

Apple miał do tej pory nawet nie zdalnie zdolny - wręcz przeciwnie: Szczególnie mylnym podczas zakupów i bezwładność w produkcji doprowadziły do ​​obecnego kryzysu w ciągu dwóch lat firmy.

długo głównym kanałem dystrybucji Apple Store Apple

Oczekuje się, że koncentrują się na sprzedaży bezpośredniej do rangi wśród najważniejszych decyzji biznesowych, które Steve Jobs spotkałem po powrocie do Apple. Dla sklepu internetowego Apple jest pierwsze sklepy dołączył kilka lat później w USA - w międzyczasie, Grupa działa oprócz dostępna w wielu krajach na całym świecie sklepu internetowego około 500 sklepów. Sklepy - zarówno online, jak i offline - w ciągu ostatnich trzech miesięcy ma 418 milionów użytkowników są liczone, Apple ogłosiła na początku listopada.

Cała wiadomość na początku Apple Store jest wciąż na Heise online, aby znaleźć (bez komentarza w każdej chwili):

(LBE)