Celebgate: Trzeci człowiek ścigany za nielegalnego dostępu do kont gwiazd iCloud

A 32-letni Amerykanin chce przyznać się do winy mojego zysków Phishing dostęp do ponad 550 kont iCloud i Gmail mieć. Rozkład nagich zdjęć nie może być udowodnione.

Dochodzenie „Celebgate” przypadek doprowadziły do ​​dalszego opłatą: A 32-letni obywatel USA z Chicago chce wziąć przyznaje się do winy za to, że ukradkiem nielegalnego dostępu do iCloud i ponad 550 kont Gmail poprzez phishing - w tym kilka rachunki gwiazd. Zostało to ogłoszone przez prokuratora Los Angeles. Jest to obecnie trzecia osoba ścigana w tej sprawie.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch oskarżonych nie wykryto połączenia z publikacją zdjęć, jednak człowiek. Badacze nie mógł udowodnić, że oskarżony, który uzyskał dostęp do informacji o "dzielona lub przesłane"Więc prokuratura.

Do pięciu lat więzienia możliwym

Człowiek teoretycznie grozić do pięciu lat więzienia, ale z uwagi na „oferty zarzutu” zdanie może być znacznie niższa. Obie wcześniej zidentyfikowanych sprawców, który wyznaje również z nieuprawnionym dostępem do kont Apple i Google winy, zostali skazani na dziewięciu i 18 miesięcy więzienia.

Dunst iCloud
Aktorka Kirsten Dunst "podziękował" po ataku na Apple iCloud.powiększać

Nieznany miał trzy lata temu liczne nagie zdjęcia gwiazd - w tym aktorki Kirsten Dunst, Jennifer Lawrence i modelu Kate Upton - opublikowane.

Ze względu na wielu znanych ofiara „Celebgate” i „The Fappening” ochrzczony działanie otrzymał znaczną uwagę i rzucił pierwszą kwestię, czy naruszenie bezpieczeństwa u podstawy iCloud umożliwiło nielegalny dostęp do iPhone kopii zapasowych. Jabłko to stanowczo odrzucił.

Apple: luka Nie iCloud

Dopiero po ekspres iPhone rozszerzyła ochronę dwuskładnikowego uwierzytelniania, który ma ponieważ obejmuje również iCloud Backup: Przed mogą być pobierane do nowego urządzenia, tylko kod bezpieczeństwa musi zostać wprowadzony oprócz nazwy użytkownika i hasła. Uwierzytelniania dwuskładnikowego jest nadal opcjonalny Schutzvorkehrung. Wiele nagich zdjęć opublikowanych następnie pozornie skradziony z automatycznych kopii zapasowych wykonanych iCloud, ale prawdopodobnie wspólne kryminalistycznych oprogramowania użyto.

Przeczytaj także:

(LBE)