Jabłko kupuje czujnika obrazu startowego

Kwantowe nagrania filmowe mają działać jak w kinie.

(Zdjęcie: InVisage)

InVisage Technologies opracowała system oparty na kropkach kwantowych smartphone modułu kamery, która obiecuje dużo lepszym świetle wyjście.

Apple kupił kolejną młodą firmą. Jak producent iPhone'a potwierdził amerykańskich mediów, jest obecnie siedzibą w Kalifornii rozruch Newark InVisage Technologies część portfela Grupy. Jaka jest cena zakupu została daleko nie zaszło - ale firma jest powiedziane, że wcześniej zebrane prawie 100 milionów dolarów kapitału inwestycyjnego od inwestorów wysokiego ryzyka.

Lepsze czujniki obrazu z własnej odlewni

Głównym produktem InVisage technologii stanowi nowy czujnik obrazu, który wymienia krzemu tradycyjnie używanego w nim na tak zwanej folii wysokości. Jest to oparte na technologii kropek kwantowych. Według Quantum of InVisage filmu może wchłonąć taką samą ilość światła jak krzem, ale warstwa jest dziesięć razy cieńsza i może wchłonąć pełne spektrum światła, które obiecuje lepsze strzały z lepszą skutecznością świetlną. W praktyce filmowania interakcję ze sztuką (patrz film poniżej) lepiej oświetlona i mają wygląd podobny do kina.

InVisage btreibt według blogu IT TechCrunch posiada również własną odlewnię na Tajwanie, w tym platformy produkcyjnej, gdzie film rozwiązaniem Quantum jest produkowany - w tym wafli. Kompletny frytki czujnik do rozruchu nie może produkować.

Quantum filmu kiedyś w iPhone?

Jabłko od dawna zajmuje się zdjęciami i wideo czujników, współpracując m.in. z Sony. Zawsze jednak grupa wymaga tego dostosowanych technologii i jest w czujniki obrazu samych "hands-on", Apple ma tutaj kilka patentów. Quantum że film jeden dzień jest używany w iPhone byłoby do pomyślenia. Ponadto, technologia ta może być również używany do zastosowań w dziedzinie rzeczywistości rozszerzonej i identyfikacji, gdyż lepszy obraz obiecuje dokładniejsze wykrywanie środowiska.

Nabycie InVisage została skomentowana nieokreśloną Apple. Firma kupi mniejszych firm technologicznych od czasu do czasu w celu wykupywanie jednego wyrażono sama jak najmniej o planach na przyszłość. przejęcia Apple obejmowały izraelska firma PrimeSense, znana z czujników 3D, które obejmowały część Microsoft Kinect. Dziś technologia z PrimeSense nowego rozpoznawania twarzy FaceID w iPhone znaleźć X używania.

(BSC)