Samsung Galaxy S5: czytnik linii papilarnych już posiekane

Z myślą o zasięgu ręki iPhone 5S manekina Ben Schlabs oszukać blokadę nowego flagowego Samsung. Udało mu się nawet wtedy przelać pieniądze.

Samsung Galaxy S5

Samsung Galaxy S5

high-end Android smartphone Samsung Galaxy S5 przynosi, oprócz nieznacznie powiększony ekran innowacji zwłaszcza w szczegółach.

  • Pierwszy hands-on: Samsung Galaxy S5 z czujnikiem linii papilarnych
  • Samsung Galaxy S5: krótki test nowego aparatu i informacje na temat procesora
  • Dodatkowych informacji na temat Galaxy S5

Również Samsung Galaxy S5 może odblokować z ich obsługą linii papilarnych zamiast skomplikowanego kodu. I jak poprzednio iPhone 5S Apple nie trzeba było długo aż hakerzy oszukać blokadę z drewna klej manekina i uzyskania nieautoryzowanego dostępu do smartphone mogłaby zapewnić. Konsekwencje są jeszcze bardziej dramatyczne niż iPhone, ponieważ S5 znacznie laxeres koncepcję bezpieczeństwa za nim.

Manekin fingerprint był spektakularny z iPhone siekać jeszcze w szufladzie i pracował niemal natychmiast. Z istniejącym manekina Wood Glue palca może odblokować problemów S5 Ben Schlabs z SRLabs. Tu spotkał, że Samsung, w przeciwieństwie do Apple, wszelkie pozwolenia wielu próbach bez blokowania urządzenia tak, że tylko poprawne hasło umożliwiające dostęp. Chociaż jeden poproszony o wprowadzenie kodu dostępu również gdy S5 po zbyt wiele nieudanych prób. Ale gdy ciemny kolej i ponownie aktywując wystarczająco, aby spróbować ponownie z (obojętne) palca.

Ponadto S5 pyta hasło nawet po ponownym uruchomieniu nie zmniejszy; czyli bezpieczeństwo smartfona, a wszystkie dane przechowywane na nim zależy wyłącznie od odcisku palca. Kto może go naśladować, ma pełny dostęp do urządzenia i wszystkie dane przechowywane tam. Inaczej jest z iPhone.

Odcisk palca jest tylko jeden sposób, aby użytkownik mógł regularnie wprowadzić rzeczywiste znaki bezpieczeństwa na dotykowym Apple ID - aby oszczędzić jak to możliwe - tak swoje długie kody przejścia; Jednak kod pozostaje centralnym tokenu zabezpieczeń, który jest potrzebny do odszyfrowania danych. W firmie Samsung odcisk zastępuje kod pozornie całkowicie. Mimo to jest nadal konieczne w celu ustalenia kodu; ale widocznie służy wyłącznie jako kopii zapasowej o zdarzeniu, że czujnik na strajk.

To może wydawać się raczej nieistotne szczegóły, ale robi różnicę: Przynajmniej jeśli komuś wyłączony - albo zablokowane po 5 nieudanych próbach - dostaje iPhone w palcach, ma mimo dotykowym ID szans bez uzyskania kodu dostępu do danych specjalnie zabezpieczone. Na S5 jednak grozi ofiara może również być równa nieobliczalnym ryzykiem finansowym, jeśli ktoś kopie palcu. Ponieważ z odcisk palca użytkownika, może również upoważnić płatności w aplikacjach, takich jak Paypal. Schlabs może również szybka przelew pieniędzy ze swojego manekina. (Ju)