Telefony Pwn2Own Hakerzy zgryzienia Samsung S8 przez słabych stron kombi

Na Mobile Pwn2Own hakerzy konkursowe mają dwa dni skutecznie zaatakowany urządzeń mobilnych firmy Apple, Huawei i Samsung. Organizatorzy wyrzucił za 515 tysięcy dolarów w sumie.

W drugim dniu zawodów hakerskich Pwn2Own Mobile zespół wyposażony zagnieżdżonego ataku na Galaxy S8 czucia Samsunga. Ogólnie rzecz biorąc, uczestnicy z powodzeniem zaatakowały wszystkie reprezentowane w urządzeniach mobilnych konkurencji w sumie 32 luk, zgłoszone organizatorom Trend Micro. To często jest stałe hacki, gdzie złośliwy kod przetrwa także restartów.

Wiele objazdów do bramki

Szczególnie skomplikowane, skuteczne Hack Samsung Galaxy S8 udowodnione. Hakerzy wykorzystali sześciu aplikacji rozproszonych z jedenastu błędów, aby osiedlić się na stałe w smartfonie. Aby mogli uruchomić złośliwy kod i usuwania informacji; urządzenie zostało naruszone. To dało zespołowi A $ 25.000. Atak ten jest najdłuższym luk kombi w historii dziesięć lat konkursu Pwn2Own.

Na drugi dzień hakerów konkurencji porwali iPhone 7 z najnowszymi iOS 1.11 znowu ponad WLAN. Oni wykorzystali błąd, który wykorzystał inny zespół w pierwszym dniu. To sugeruje, że tajność luk nie działa. W razie wątpliwości, zawsze trzeba się spodziewać, że ktoś odkrył ten sam problem. W pierwszym dniu bug przyniósł zespołowi 110.000 dolarów - drugi zespół przyznał, wykorzystując tę ​​samą lukę $ 20,000.

"tylko" pół miliona dolarów w puli nagród

roszczenie Trend Micro, aby wszystkie odpowiednie producentów świadomych bezpośrednio luk, tak aby mogły one działać na plastry. Czy już dostępne aktualizacje zabezpieczeń są dostępne, jest obecnie nieznany. Spośród sześciu zespołów bici Tencent Keen Security Labs wygrał zdecydowanie. Oprócz nagród pieniężnych mogą one zdobią się z oficjalnym Mistrzem kurtce Pwn-2017.

Ogólnie rzecz biorąc, Trend Micro zapłacił za udanych hacki twierdzi, że jest nagroda 515,000 dolarów. Patrząc na ceny takich wyczynach ponad 1 milion dolarów na czarnym rynku, które są naturalnie Peanuts.

[Aktualizacja 03.11.2017 14:50]

Preparat w sprawie zgłaszania producentem regulować w prowadzeniu tekst. (DES)