Komunikator: Telegram bronił szyfrowanie przeciwko inteligencji

Telegram Messaging Service

(Zdjęcie: AP, Armin Weigel / archiwum)

Rosyjska inteligencja krajowy wymaga Telegram wgląd w rozmowach pomiędzy niektórymi numerami telefonów. Pomimo grzywnie, Telegram-CEO będzie nadal działać na rzecz praw konstytucyjnych użytkowników.

Sąd w Moskwie zajmuje operatorowi posłańców Telegram z grzywny, bo kto nie chce współpracować z rosyjską FSB. Telegram zapłacić 800.000 rubli (12.000 euro), ponieważ nie chce dać informacje niezbędne do odszyfrowania wiadomości do FSB, donosi rosyjska agencja informacyjna TASS. Telegram Prezes Pawel Durow chciał iść przeciwko decyzji sądu do odwołania.

Telegram upłynąć ultimatum

Według raportu agencji jest w procesie komunikacji między sześć numerów telefonów. FSB zbliżył Telegram lipcu i wymaganych informacji w celu odszyfrowania wiadomości między użytkownikami. Po Telegram który pozwolił ustalony termin, tajne służby podjęły działania prawne. Telegram chce siedzieć na żądanie FSB do obrony.

"Pragnienie FSB o dostęp do prywatnej korespondencji jest próbą zwiększenia swoich wpływów kosztem wolności i praw konstytucyjnych obywateli", Durov napisał w poniedziałek na swojej stronie na VKontakte. Telegram nie może dać się bez ranienia terminie określonym w Konstytucji tajemnicy telekomunikacyjnej żądanych informacji.

Kierowane przez władze

Potyczka z FSB oznaczony kolejną rundę w debacie usługi Messenger z władzami rosyjskimi. Latem Telegram był zarejestrowany pod presją władz jako usługa informacje i zgodziło się podjąć działania przeciwko spam i rozpowszechnianie propagandy lub nielegalnych treści.

usługi kurierskie, takie Telegram były krytykowane, ponieważ są one również wykorzystywane przez przestępców, terrorystów i propagandzistów. Więc Telegram spadła w kilku krajach kierowanych przez władze - na przykład w Iranie. W Niemczech agencje wywiadowcze chcą obalić szyfrowanie tzw źródłowego TKU: ze stanem Trojan, że komunikacja bezpośrednio na mitschneidet urządzenia zanim zostanie zaszyfrowany.(VBR)