DG sieciowe: Komisja z zadowoleniem przyjmuje działania przeciwko niemieckiej mowy nienawiści

Minister sprawiedliwości Heiko Maas

Federalny minister sprawiedliwości Heiko Maas chce podjąć działania wobec mowy nienawiści.

(Zdjęcie: AP Paul Zinken)

Bruksela ma obecnie żadnych planów, aby zablokować minister sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) zaproponował Law Enforcement sieć. Komisja z zadowoleniem przyjmuje niemiecką działań przeciwko nienawiści, nawet jeśli nie jest ciężki krytyka.

Komisja Europejska z zadowoleniem przyjęła zdecydowane działanie rządu federalnego przeciwko nienawiści i podżegania w Internecie. Nienawiść i radykalna propaganda mieć zarówno online jak i offline miejsce w naszym społeczeństwie, powiedział rzecznik Komisji w Brukseli w piątek. W związku z tym Komisja nie przeciwko planowanej sieci Enforcement Act przez ministra sprawiedliwości Heiko Maas (SPD) będzie postępować: "Komisja nie zamierza blokować niemiecką ustawę"Rzecznik zapewnił.

wysokie grzywny

Maas chce wprowadzić swoje prawo wysoce kontrowersyjne, jak to możliwe przed przerwą wakacyjną. Sieci społeczne należy zatem zmuszony do szybkiego usunięcia nienawistnych i nienawistne posty. Facebook i inne okresy skreślenie aufgebrummt. Wyraźnie zawartość przestępca powinien być spłacony w ciągu 24 godzin, w bardziej skomplikowanych przypadkach pozostanie siedem dni. W przypadku naruszeń grzywny grozi mu do 50 milionów euro.

Facebook nie tylko broni się niezgodne z prawem. Ponadto, związki zawodowe, prawnicy, działacze internetowe, dziennikarze i organizacje pozarządowe ostrzegają Maas przed zagrożeniami dla wolności wypowiedzi i prywatyzacji organów ścigania. Jedną z obaw, że zawartość jest szybko usunięty z powodu napiętych terminów i wysokie grzywny.

Krytyka ze strony ONZ

Ostatnio, specjalny przedstawiciel ONZ do wolności wypowiedzi, David Kaye, ostro skrytykował ustawę. Proponowane środki strzelali daleko nad celem, mówi prawnik i pozostawia prawie żadnego dobrego do powiedzenia o projekcie. Chociaż ochrona przed terroryzmem, pornografii i przemocy rozmowy był uzasadniony interes państwa, ale plany Maas'schen są prawie zgodne z międzynarodowymi deklaracji praw człowieka.

Rada Federalna zajmowała w minionym tygodniu z rachunku Maas i zaproponował kilka zmian. Chociaż Bundesrat ostrzega na negatywne skutki "wolność, demokracja i promowania praw podstawowych"Jednak prawo nie kwestionuje co do zasady, ale "zoptymalizować pod względem proporcjonalności",

(Z materiałem AP) /(VBR)