NSA skandal: Brak dowodów na szpiegostwo NSA – prokurator generalny zakończył egzamin

NSA logo

Haker ma Według mediów raportu dostęp do strony NSA zapewnia.

(Zdjęcie: AP, Jens Büttner)

Więcej niż cztery lata po skandalu NSA z publikacją Edward Snowden, widzi prokurator generalny "brak wiarygodnych dowodów" na masową i systematyczny nadzór internetowej. Egzaminy są ustawione.

Ponieważ badaniach skandalu NSA "ma wiarygodnych dowodów skierowane przeciwko Republice Federalnej Niemiec aktywności agenta wywiadu i innych przestępstw" pod warunkiem, że prokurator generalny jest teraz oficjalnie ustawiony. Powiedziała w czwartek.

NSA

NSA skandal

NSA, GCHQ, Brytyjczycy i inne zachodnie agencje wywiadowcze zaangażować na dużą skalę międzynarodowych komunikatach firmy szpieg, jak również agencje rządowe i usługodawcy są zobowiązani do współpracy w tajemnicy. Aby uzyskać szczegółowe informacje, Edward Snowden ujawnił.

  • Raporty i podsumowania za sprawą NSA
  • Historia tej pory: Termin NSA nadzoru skandalu
  • Szczegóły techniczne monitoringu
  • Analiza i komentarz: Jeden rok NSA skandal
  • Nadzór przez NSA & Co zagraża demokracji
  • Dlaczego NSA dotyczy affair wszyscy

W tym przypadku, choć przyznał, że amerykańskie i brytyjskie agencje wywiadowcze obsługiwane strategicznej inteligencji komunikacyjnego i filtruje dane telekomunikacyjne i internetowe. ale tam "brak wiarygodnych dowodów" że "Niemiecka telekomunikacja i ruchu internetowego Prawo systematycznie i masowo" będą monitorowane. Dotyczyło to również tych komunikatów, które będą obsługiwane przez uruchomienie w Niemczech kabla światłowodowego.

Dokonując tej oceny, prokurator generalny w oparciu o wieloletnie badania Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, Federalnego Urzędu Bezpieczeństwa w Technologii Informacyjnych (BSI) i operatora DE-CIX. Dokumenty Snowden, które wywołały skandal NSA nie miał konkretnych dowodów "doprowadzić do rzeczywistych działań szpiegowskich rzeczowych o NSA w Niemczech lub przeciw", Zawierały one jedynie oświadczenia o możliwościach służby wywiadowczej Stanów Zjednoczonych, które zostały wcześniej znany jako technicznie wykonalne. Nie ma dowodów na to, że "skierowane przeciwko Niemcom" byłyby wykorzystywane. Dokumenty nie rzucają światło na betonie, faktycznie wykonywane przypadkach wykrycia, więc nie ma miejsca dla dochodzenia.

"Nie wiarygodne dowody"

Więcej niż cztery lata po publikacji Snowden, skandal NSA wydaje kończąc tym w Niemczech, gdzie miał pod opieką przez światowych standardów na wiele uwagi. Not least, komisja śledcza powstała, który zakończył swoją pracę przed wyborami. Umowa o wynikach nie było po. Niemniej jednak, na podstawie których została znacznie więcej wiadomo o Koperation niemieckiego wywiadu z partnerami zagranicznymi. Szczególnie na zainicjowane przez monitorowanie NSA celów niemieckich i europejskich, nie było wiele krytyki. Ale prokurator generalny nie był na tyle oczywisty, że dla zbyt. Że nie byłoby dochodzenie zostało już przewidziane wkrótce po rozpoczęciu wstępnego dochodzenia.(Mho)