Zwolnienia i sklep wznowienie: Konwersja na Redcoon

Zwolnienia i strona wznowienie: Konwersja na Redcoon

Sklep internetowy z Media-Saturn Redcoon córka jest obecnie zaparkowany oficjalnie remodeling systemu sklepu. ale za kulisami powinno być już zwolnienia.

Sklep internetowy spółki zależnej Media-Saturn Redcoon jest aktualnie niedostępny. Na stronie internetowej, konwersja jest ogłaszany, byłoby to „wkrótce” dostępny w Internecie. Jak Media Saturn podane na życzenie, jest za ruchem Redcoon do sklepu internetowego z Media Markt i Saturn, początek maja zostać zakończone. ale mają być dostarczone przed normalne rozkazy zamykania umieszczone zapewnił rzecznik firmy, obsługa klienta jest nadal dostępny.

ale podobno to nie jest tuż za tylnym końcu, konwersja nie towarzyszy zwolnień w Redcoon. Według Main-Echo mają być odcięte od 70 do 100 punktów w siedzibie Aschaffenburg, do tej pory 150 osób nadal tam pracuje dla Redcoon. Liczba pracowników nie może spadać dalej, gazeta cytuje insiderów. Centrum Redcoons logistyka w Erfurcie, ale podobno nie wpływa i będzie nadal pracować dla Media Markt i Saturn. Media Saturn nie określił zakresu zwolnień.

Od nadziei do nierentownych

Media Saturn miał wtedy udanej sklep internetowy Redcoon nabytą 90 procent 2011th W tym czasie nie miał jeszcze sklepy internetowe MediaMarkt Saturna na początku. 2013 nastąpiła całkowitego przejęcia i teraz równowaga sił jest już inaczej: strategia "Wielu kanały”, czyli integracja oddziałów i sklep internetowy jest dla dwóch dużych głównych marek, według Media-Saturn zawsze opłacalna.

Dla czystego sklep internetowy Redcoon wygląda mniej różowo: Podczas Media Saturn daje się żadnych oddzielne dane dla córki, poprzez roczne sprawozdania w Federal Gazette, spadek może zrozumieć, ale dobre. Podczas gdy w roku obrotowym 2013/14 jeszcze 403 milionów euro w sprzedaży, który spadł na 2014/15 338 mln euro - w tym samym czasie, utrata 49 milionów wzrosła do 55 milionów euro. W tym samym roku cała Media Saturn Grupa odnotowała grupa całej sprzedaży online 1,8 mld - wzrost o 23 procent.

Wykresy Ceconomy, zbliżające się spółką holdingową dla wszystkich Media-Saturn elektroniki sprzedawcy, powiedział w ubiegłym roku wysoką presję na marże i ciągłych strat w Redcoon. ogłosić one również zamknięcie Redcoon sklepów internetowych w Austrii, Hiszpanii, Portugalii i krajach Beneluksu. W Niemczech i we Włoszech chciał ważyć opcje strategiczne. (Axk)