Spór między Outdoorsportportal Check24 i brokerów ubezpieczeniowych intensyfikuje

Outdoorsportportal Check24

(Zdjęcie: sprawdzeniu 24)

Od kwietnia 2017 roku ostateczny wyrok wymaga Check24 portal Broker do większej przejrzystości dla klientów. Federalne Stowarzyszenie Ubezpieczeń (BVK) zwiastuje nową rundę w sporze prawnym i Check24 opór.

Spór między portali porównanie Check24 agentów ubezpieczeniowych i grozi eskalacja: Federacja Ubezpieczeń (BVK) wezwał do Sądu Okręgowego w Monachium w tym tygodniu. Prezes Stowarzyszenia Michael Heinz i jego współpracownicy skarżą się, że firmy internetowe nie są w wystarczającym stopniu realizowany wyroku wydanego w kwietniu orzeczenia Trybunału Monachium Wyższej Regionalnego. Check24 teraz chce odwrócić sytuację i z kolei uciekać się do środków prawnych, jeśli członkowie BVK naruszenie przepisów prawnych.

Sędziowie skazał Check24 w kwietniu do informowania swoich klientów o lepszych przed ubezpieczenia zakupów online. Od tego czasu check24 musi klient przed umowie wyraźnie poinformować, że firma działa jako pośrednik. BVK prezydent Heinz podnosi Check24 wcześniej, ale do informowania klientela jest jeszcze za późno. Sąd okręgowy będzie teraz sprawdzić czy Check24 uchybiła wyroku. Jeśli sędziowie potwierdzają, że zagraża firma internetowa karę.

BVK kładzie nacisk na ochronę konsumentów

„Zajmujemy się ochroną konsumentów i równego traktowania”, Heinz powiedział. „To musi stosować te same zasady dla wszystkich. Widzimy w Check24 firm prawda i przejrzystość korporacyjna nadal rannych „. Sąd Apelacyjny przejrzyście Check24 musi przypominać odwiedzającym witryny proaktywnie do pośrednictwa. „Wymóg ten nie został spełniony Check24 naszą opinię.”

Każdy broker bogaty najpierw jako wizytówka i klientowi na jego mediacji kierunku. „Zasady te muszą również mieć zastosowanie do sprzedaży on-line.” The BVK liczy około 12500 niezależnych agentów ubezpieczeniowych są organizowane, jest konkurentem dla Check24.

Prawnicy wyznaczeni przez BVK rzucić portal wcześniej celowo płynąć pod fałszywymi kolorami: „Wierzymy, że jest częścią modelu biznesowego Check24, tylko nie od początku wystarczającej do wyraźnie odnosi się do pośrednictwa, ale działają jako rzekomo neutralnym portalu porównania,” powiedział Bremer prawnik Axel Nordemann.

Check24 bronił portal porównania modelu biznesowego

Dźwięk jest bardziej szorstka. Ponieważ Check24 odrzuca zarzuty nie tylko z powrotem, ale teraz podnosi swoje zarzuty przeciwko ręcznie agenta ubezpieczeniowego. „The BVK działając obłudny i fałszywy”, mówi opinia Check24. „On nie jest oczywiście o ochronę konsumentów, ale polemicznym krytyki portalu porównania modelu biznesowego.”

Check24 chce wrócić do związku broker w tej samej monety w swojej turze: nie wszyscy członkowie przestrzegać obowiązkowego ujawnienia. „Niektórzy brokerzy BVK powstrzymać mimo wyraźnych zobowiązań prawnych w dostarczaniu w pełni te tak zwane pierwsze informacje.” Niektórzy członkowie BVK został ostrzeżony o portalu internetowego - w tym Prezesa Stowarzyszenia Heinz. „Łamanie Counter Check24 będzie nadal działać w sensie równego traktowania.”

Uwaga naszego własnego: grupa Heisenberga jest głównie zaangażowany w portalu Cenowarce skąpca. Których wyniki są zawarte w porównaniu cenowym H.(AP) /(Mapa)