zwolennicy Linuksa: Monachium powrót do firmy Microsoft administracja będzie paraliżować roku

System operacyjny Linux

"limux", Maskotka tkanina z systemem operacyjnym Linux sprzedawca przed ratuszem w stolicy Bawarii Monachium

(Zdjęcie: AP, Peter Kneffel)

Opozycja w Radzie Miasta Monachium ostrzega w związku z planowanym przywrócić Windows i Microsoft Office przypuszczalnie przed kosztowną Schildbürger wybryk. Zaspanie administracja więc w przyszłości.

CSU i SPD dokonały w środę w Radzie Miasta Monachium ustawić kurs na to, że w administracji stolicy Bawarii do końca 2020 roku, zunifikowaną architekturę klient city-szerokości około 29000 komputerów opartych na systemie Windows ma być ustalony najpóźniej. W biurze są przyszłością "Standardowe produkty dostępne na rynku" korzystać. Opozycja skrytykowała zbliżającego jakiegoś rozdzielczości czasowej Lead Komitetu Zarządzania ostrym jak drogie ciąg Schildbürger z których znaki czasu zostały źle zrozumiane.

Florian Roth, lider Zielonych w Monachium przedstawiciel Zgromadzenia, określił je jako "absurd"Chce cofnąć zegar z klientem open source limux LibreOffice wobec Microsoft. Decyzja ta była nie do przyjęcia, ponieważ inicjatywa uznano za sprzeczne z wyraźnymi życzeniami wybranych przedstawicieli nie przez ekspertów zewnętrznych na rentowności. Ostateczną decyzję w sprawie zakupu pakietu Microsoft Office rzeczywiście przeniósł wielkiej koalicji w 2018 roku, ale już zatwierdziła kosztowny zakup 6000 licencji na niego. tak to jest jasne dla polityków opozycji: "Schilda mówi cześć."

źle ustawione priorytety?

Roth rzucił czarne i czerwone również do kwestii bezpieczeństwa zaniedbanie i ustawić niewłaściwych priorytetów nakreślonych w reorientacji gospodarki miejskiej. Bezsporne jest wśród ekspertów, powiedział: "że monokultura tylko z produktami firmy Microsoft dla systemu operacyjnego i aplikacji Office mają wyższe ryzyko cyberataków jako zróżnicowanego krajobrazu, który także i przede wszystkim produkty open source obejmować", Federalny Urząd ds Bezpieczeństwa Informacji (BSI) Dlatego postanowiliśmy na zasadzie "heterogeniczne środowisko" migrację systemów Windows i Linux. Dokładnie takie domieszki będzie oparty na zielono Monachium "zarówno efektywne kosztowo, mniej kosztowne i po prostu o wiele bezpieczniejsze",

ten kraj podczas Szlezwiku-Holsztynie miały przeciwne podejście do więcej wolnego oprogramowania i oi Brytania umieścić na LibreOffice, koalicja na Isar będzie zmuszony błogosławić wszystkie wydziały i działy z produktami z Redmond pomimo ostrzeżeń przed trendu z zawiodły tajemnica pościg, skarżył Roth. To byłoby finansowanie "wyrzucony okna narażone na umiejętności w dziedzinie open source, administracja zajmuje się skomplikowaną Całkowita migracja lat i trzymane z dala od ważniejszych zadań", Zamiast polegać na perspektywy rozwiązań niezależnych od platformy, Monachium zaspanie tak "odkryciem na nowo miłość" na przestrzeni ostatnich kilku lat mieszkaniec gigant Microsoft w przyszłości.

Tallinn wyjaśnienie otwartych standardów

W ciągu kilku lat systemy operacyjne technicznie nie liczą, FDP Radny Tomasz Ranft wskazuje. Ponieważ nie wolno wydać w połowie dwucyfrową ilość milionów dla migracji do systemu Windows. Podobnie rzecznik Lewicy wyrażone. Całkowite koszty zagrażają setki milionów, czy nawet Microsoft Office mają być wprowadzone w kolei makra, formularze i szablony muszą być modyfikowane.

"Europa widziana politykom znaczenie wolnego oprogramowania dla modernizacji państwa"Stwierdził Matthias Kirschner Prezes Free Software Foundation Europe (FSFE). Tak nie 32 odpowiedzialny za e-administracja ministrów UE deklarowanych w październiku w Tallinie deklaracji o zamiarze Linux & Co i promowanie otwartych standardów. Komisja Europejska będzie zachęcać do uwzględnienia tego wymogu w rozwijaniu ich infrastruktury IT.

Monachium dryfuje kontrast "w nieprzezroczystej procesu w kierunku odwrotnym"Skarżył Kirschner. Zamiast skupiać się na problemach organizacyjnych IT miasta, burmistrz Dieter Reiter (SPD) i jego zastępcą Josef Schmid (CSU) rozpoczął "półprzezroczysty projekt" i umieścić obok nowy dydaktycznego IT przed faktem dokonanym. "WiMue" (Windows w Monachium) będzie "sparaliżować administrację na lata", Cierpienie obejmowałyby zarówno pracowników administracyjnych i obywateli. Fakt, że wielka koalicja w nadchodzącej sesji plenarnej rady miasta w dwa tygodnie, w których poglądy Komitetu zostanie wywołana ponownie, nadal umentscheidet, ale należy się spodziewać więcej.(Stefan Krempl) /(Axk)