Klienci Telekom dostać nadmiernych rachunki kart kredytowych zwracane

Klienci Telekom dostać nadmiernych rachunki kart kredytowych zwracane

(Zdjęcie: KittyKaht, CC BY-SA 2.0)

Telefon stacjonarny dla około 30 euro za minutę? Takie obliczenia można uzyskać w urządzeniach publicznych do niedawna niektórych klientów telekomunikacyjnych - stawki karty kredytowe nie były częściowo jasne.

Klienci Telekom teraz dostać swoje pieniądze z powrotem, częściowo drastycznie zawyżone rachunki za korzystanie z telefonów karty kredytowej. To dało Agencja Network Federalna ogłosiła w Bonn. Miała zbadać przypadki, w których na słupach telefonicznych Deutsche Telekom wielokrotność opłat został poniesiony w pośredniczeniu rozmowy na szwajcarskiej firmy BBG, które zwykle pojawiają się w inny sposób, jeśli płatności kartą kredytową.

BBG komentować

"Klienci, którzy tariffed źle w okresie awarii muszą zarabiać pełnego obciążenia w zależności od firmy"Powiedział rzecznik sieci agencyjnej w świetle niemieckiego Telekom. Regulatory BBG zażądał opinii - w poszukiwaniu dowodów na nieprawidłowości w telefonach kart kredytowych publicznego na dworcach kolejowych i lotniskach.

Przyczyną nadmiernych osiedli - niektóre były modne stopy w górę do 33 euro za minutę - został na aktualizację platformy wymiany. BBG opisał swój cennik być wystarczająco przejrzyste. Nawet ze świadomego wyboru Telekom niż Szwajcarów ale czasami zapowiadane przez BBG - znacznie wyższe koszty dla klientów.

kontrakt zakończony

Według Agencji Sieci kontrakt zakończył się w dniu 1 października Telekom. Niemiecki Telekom potwierdził koniec ich relacji biznesowych z BBG. Około 50 klientów uprzednio kompensowane przez Szwajcarów, rzecznik powiedział. Wcześniej spółka z siedzibą w Bonn ogłosił aż do wyjaśnienia zewnętrzną część nie łatwe do zidentyfikowania usługi BBG "ochrony klientów" aby zablokować tymczasowy.

Rzecznicy praw konsumentów ostrzegł nieoczekiwanie wysokich kosztów przez nie wyraźnie oznakowane dostawcę dla użytkowników, którzy muszą polegać na twardych zasilaczy pomimo wysokiej penetracji telefonów komórkowych jeszcze raz. W Stanach Zjednoczonych, były pozwy przeciwko BBG, ale ostatni proces w 2012 roku został ustawiony.(AP) /(ANW)